Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-07-31, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Muzeum Wsi Opolskiej uczy rozpoznawać lokalne rośliny i zwierzęta. Placówka zaprasza na bezpłatne weekendowe warsztaty

Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
W Muzeum Wsi Opolskiej można lepiej poznać lokalną przyrodę, a także dowiedzieć się, jakie zmiany zaszły w niej na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Okazją do tego są bezpłatne warsztaty organizowane w jednej z muzealnych zagród.
- To świetna propozycja dla całych rodzin - zapewniają organizatorzy.

- Będziemy rozmawiać i uczyć się poznawać zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym. Będziemy uczyć się o bobrach, o rybach, ptakach. Będziemy wykorzystywać różne przyrządy, takie jak siatki, lupy - mówi Agnieszka Mulawa, która prowadzi warsztaty.

- Córka interesuje się przyrodą. Ma dużą ciekawość świata i liczymy, że dowiemy się czegoś, czego do tej pory się nie dowiedziałyśmy z książek - wskazuje pani Anna.

- Ja bym chciała zobaczyć zwierzątka i kwiatki różne - zdradza 8-letnia Emilia.

- Przyszedłem tu ze swoi wnukiem, który przyleciał z dalekiego Meksyku. Wyobraził sobie, że tu biegają kurki, kogutek pieje, może owieczki też chodzą. Łowienie ryb może też będzie - dodaje pan Andrzej.

- Ludzie są zaskoczeni tym, jak dużo różnych zwierząt można wyłowić z takiego, wydawałoby się, zwykłego stawu. Są w ogóle zaskoczeni bioróżnorodnością, którą można odkryć - zauważa prowadząca zajęcia.

- Ze względu na to, że zmieniły warunki przyrodnicze, przede wszystkim wycinanie drzew, osuszanie bagien, poziom wody się też zmieniał. Zmienia się temperatura, kiedyś mieliśmy wyraźny podział na wiosnę, lato, jesień i zimę. To też przekładało się na przyrodę przez ostatnich 100 - 150 lat - wskazuje Tomasz Dziedzic z Muzeum Wsi Opolskiej.

Dodajmy, że zajęcia będą organizowane także jutro (01.08). Kolejne grupy będą mogły wziąć w nich udział o 10:00, 11:30 i 13:00. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do muzeum.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2021-07-09, godz. 07:00, Wiadomości z regionu Studenci Legii Akademickiej założyli mundury i poznają żołnierskie rzemiosło w koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej Studenci biorący udział w Legii Akademickiej zostali już skoszarowani w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. W trakcie semestru letniego młodzi ludzie poznawali w teorii regulaminy i zasady żołnierskiego rzemiosła. Teraz przyszedł… » więcej 2021-07-08, godz. 18:00, Sport i turystyka Siatkówka: w składzie UNI coraz mniej niewiadomych Siatkarskie UNI Opole przedłużyło kolejne kontrakty z zawodniczkami, które występowały w klubie w poprzednich rozgrywkach. Chodzi o trzy siatkarki. » więcej 2021-07-08, godz. 16:09, Wiadomości z regionu Radio Biwak zawitało na Opolszczyźnie. Odwiedzili nas dziennikarze Radia Rzeszów Polskie Radio Rzeszów obchodzi jubileusz 70-lecia, z kolei wakacyjna audycja „Radio Biwak” gości na antenie od 30 lat. Z tej okazji podkarpacka rozgłośnia wyruszyła w Polskę i zagościła w Opolu. Camper Radio Biwak wspólnie z dziennikarzami… » więcej 2021-07-08, godz. 14:10, Sport i turystyka Opolska Gwardia z licencyjną "przepustką" na kolejny sezon w Superlidze Gwardia Opole z licencją na występy w kolejnym sezonie Superligi. Opolski klub otrzymał 'zielone światło' od spółki organizującej rozgrywki jako jeden z pierwszych. » więcej 2021-07-08, godz. 13:00, Sport i turystyka Tokio po opolsku, czyli nasi na igrzyskach. "Jestem dumny, że mogę reprezentować nasz kraj" 11 sportowców z Opolszczyzny, z czego 7 cały czas związanych z klubami z regionu, wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Na czele mamy 3 zawodników ZAKSY: Aleksandra Śliwkę, Łukasza Kaczmarka i Kamila Semeniuka. » więcej
1269127012711272127312741275
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »