Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-07-31, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Muzeum Wsi Opolskiej uczy rozpoznawać lokalne rośliny i zwierzęta. Placówka zaprasza na bezpłatne weekendowe warsztaty

Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
W Muzeum Wsi Opolskiej można lepiej poznać lokalną przyrodę, a także dowiedzieć się, jakie zmiany zaszły w niej na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Okazją do tego są bezpłatne warsztaty organizowane w jednej z muzealnych zagród.
- To świetna propozycja dla całych rodzin - zapewniają organizatorzy.

- Będziemy rozmawiać i uczyć się poznawać zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym. Będziemy uczyć się o bobrach, o rybach, ptakach. Będziemy wykorzystywać różne przyrządy, takie jak siatki, lupy - mówi Agnieszka Mulawa, która prowadzi warsztaty.

- Córka interesuje się przyrodą. Ma dużą ciekawość świata i liczymy, że dowiemy się czegoś, czego do tej pory się nie dowiedziałyśmy z książek - wskazuje pani Anna.

- Ja bym chciała zobaczyć zwierzątka i kwiatki różne - zdradza 8-letnia Emilia.

- Przyszedłem tu ze swoi wnukiem, który przyleciał z dalekiego Meksyku. Wyobraził sobie, że tu biegają kurki, kogutek pieje, może owieczki też chodzą. Łowienie ryb może też będzie - dodaje pan Andrzej.

- Ludzie są zaskoczeni tym, jak dużo różnych zwierząt można wyłowić z takiego, wydawałoby się, zwykłego stawu. Są w ogóle zaskoczeni bioróżnorodnością, którą można odkryć - zauważa prowadząca zajęcia.

- Ze względu na to, że zmieniły warunki przyrodnicze, przede wszystkim wycinanie drzew, osuszanie bagien, poziom wody się też zmieniał. Zmienia się temperatura, kiedyś mieliśmy wyraźny podział na wiosnę, lato, jesień i zimę. To też przekładało się na przyrodę przez ostatnich 100 - 150 lat - wskazuje Tomasz Dziedzic z Muzeum Wsi Opolskiej.

Dodajmy, że zajęcia będą organizowane także jutro (01.08). Kolejne grupy będą mogły wziąć w nich udział o 10:00, 11:30 i 13:00. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do muzeum.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2024-12-13, godz. 11:44, Wiadomości z regionu Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej złożyli ślubowanie 31 nowych funkcjonariuszy złożyło dziś (13.12) ślubowanie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej. Uroczystość wcielenia w szeregi służby odbyła się w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Dla wielu nowych funkcjonariuszy ślubowanie… » więcej 2024-12-13, godz. 10:46, Wiadomości z regionu Stadion opolski czeka na oficjalne otwarcie. "Prace zakończone w terminie" [FILM, ZDJĘCIA] Pojemność - ponad 11 tysięcy kibiców i najnowocześniejsze rozwiązania, także energetyczne - wykonawca budowy nowego stadionu opolskiego przekazał dziś (13.12.) obiekt zarządcy. » więcej 2024-12-12, godz. 19:21, Kultura i rozrywka Mają wyobraźnię i talent. Uczniowie z dysleksją nagrodzeni w konkursie "Piszę, bo lubię, chcę i mogę" Uczniowie z dysleksją odkrywają literackie talenty. Już po raz szósty w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu wręczono nagrody w Wojewódzkim Konkursie Literackim 'Piszę, bo lubię, chcę i mogę'. Jego celem jest pokazanie potencjału… » więcej 2024-12-12, godz. 15:00, Wiadomości z regionu "Będę walczył do skutku". Radny z Opola rozpoczyna kolejny etap leczenia - Rokowania są bardzo dobre - tak o swoim stanie zdrowia mówi Jacek Kasprzyk, radny i społecznik z Opola. Przypomnijmy, miesiąc temu przeszedł skomplikowaną operację raka trzustki w klinice w Niemczech. Teraz wrócił do kraju, do swojego… » więcej 2024-12-12, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Nowoczesne metody nauki języków. "Warto korzystać ze sztucznej inteligencji" Za nami konferencja „Dlaczego i jak uczyć dwujęzycznie? O wyzwaniach i możliwościach nauki języków obcych w dobie AI na przykładzie języka niemieckiego”. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »