Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Audycje z powiatu nyskiego

Audycje z powiatu nyskiego

2018-02-28, 18:37 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa buduje i adaptuje mieszkania dla 380 rodzin

Mieszkania Plus - wizualizacja {fot.UM Nysa]
Mieszkania Plus - wizualizacja {fot.UM Nysa]
Kąpielisko miejskie - wizualizacja [Fot.UM Nysa]
Kąpielisko miejskie - wizualizacja [Fot.UM Nysa]
Mieszkalnictwo, sprzedaż działek dla młodych, przebudowa kąpieliska, wprowadzane w tym roku e-usługi, przeprowadzka Agencji Rozwoju Nysy i funkcjonowanie nowej hali sportowej - to m.in. tematy rozmowy z Bogdanem Wyczałkowskim, prezesem ARN w Radiu Opole 2.
- Mamy 300 podań na Mieszkanie Plus, a budujemy 104. Wielu chętnych to osoby z Otmuchowa, czy Paczkowa, które chciałyby zamieszkać w Nysie. Sam chciałem się starać jako mieszkaniec Paczkowa, ale burmistrz powiedział, że mi nie da - śmieje się Wyczałkowski.

Prezes ARN jest bardzo zadowolony, że niespodziewanie projekt Mieszkanie Plus znalazł sprzymierzeńca w osobie premiera Mateusza Morawieckiego.

- Bo to nie jest projekt doskonały, a wsparcie premiera zapewne pomoże go usprawnić, uprościć procedury i ulżyć samym lokatorom. Premier już rozpatruje kilka wariantów - dopłaty do czynszu, obniżenie oprocentowania pożyczek, a nawet umorzenie części pożyczki - mówi prezes ARN.

Zdaniem Wyczałkowskiego, Nysa ma szansę pobić nawet rekord na Opolszczyźnie w liczbie aktualnie budowanych mieszkań - włącznie z socjalnymi i komunalnymi. Ma ich być aż 380, nie licząc zaawansowanej sprzedaży działek dla młodych pod budownictwo jednorodzinne.

Kolejna realizowana mimo zimy inwestycja to przebudowa kąpieliska miejskiego, które ma kosztować ponad 14 mln zł netto. Powstaną dwie niecki, olbrzymie zjeżdżalnie, będą bicze wodne, tory do pływania, czy sztuczna rzeka.

- Po to, aby nysanie nie jeździli już na baseny do Głuchołaz, Paczkowa, czy do Czech. Będą mieli dwukrotnie większy obiekt u siebie - dodaje prezes.

Agencja Rozwoju Nysy wprowadza także w tym roku długo oczekiwane przez klientów e-usługi, a w tym tygodniu zmienia również swoją siedzibę. Zostanie zlokalizowana w skrzydle magistratu – z korzyścią dla petenta.
Bogdan Wyczałkowski w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Zobacz także

2018-10-15, godz. 13:24, Audycje z powiatów Jak wycieczka, to na Pradziada doliną Białej Opawy Taką wycieczkę przy ostatnich, jesiennych promieniach słońca, poleca Kazimierz Staszków, krajoznawca, który wytyczył wiele szlaków turystycznych na polsko - czeskim pograniczu. » więcej 2018-10-15, godz. 11:25, Audycje z powiatów Przybywa regionalistów na polsko – czeskim pograniczu - Cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi chce odkrywać historię pogranicza i to zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. A jest co odkrywać, tym bardziej, że pogranicze, to nie tylko wąski pasek wzdłuż granicy państwa… » więcej 2018-10-08, godz. 16:59, Audycje z powiatów Euroregion PRADZIAD wydaje podręcznik do nauki czeskiego - To nie tylko książka, powstanie również płyta z nagraniem czeskich lektorów. Cieszę się, że jednym z nich będzie zaprzyjaźniona z nami Eva Czechova - zastępca dyrektora MIKS Krnov - mówi Joanna Korzeniowska - kierowniczka programowa… » więcej 2018-10-08, godz. 11:42, Audycje z powiatów Powstaje polsko - czeska wystawa o opozycji na Ziemi Jesenickiej i Nyskiej - To będzie duże wydarzenie, wystawa, jakiej jeszcze nie było. Temat trudny, ale nie można go unikać zwłaszcza, że wystawa będzie rocznicowa. Powstanie z okazji 30. rocznicy upadku totalitaryzmu w Czechosłowacji i Polsce. Już rozpoczęliśmy… » więcej 2018-09-29, godz. 12:05, Audycje z powiatów Jan Rotter z Jesenika o współpracy z polskimi seniorami i młodzieżą Jan Rotter jest dyrektorem Centrum Usług Socjalnych w Jeseniku, które zajmuje się szeroko pojętą opieką nad seniorami w Czechach. To zarówno prowadzenie mieszkań chronionych, jak też domów dziennego pobytu, czy Uniwersytetów III… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »