Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Audycje z powiatu nyskiego

Audycje z powiatu nyskiego

2018-02-28, 18:37 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa buduje i adaptuje mieszkania dla 380 rodzin

Mieszkania Plus - wizualizacja {fot.UM Nysa]
Mieszkania Plus - wizualizacja {fot.UM Nysa]
Kąpielisko miejskie - wizualizacja [Fot.UM Nysa]
Kąpielisko miejskie - wizualizacja [Fot.UM Nysa]
Mieszkalnictwo, sprzedaż działek dla młodych, przebudowa kąpieliska, wprowadzane w tym roku e-usługi, przeprowadzka Agencji Rozwoju Nysy i funkcjonowanie nowej hali sportowej - to m.in. tematy rozmowy z Bogdanem Wyczałkowskim, prezesem ARN w Radiu Opole 2.
- Mamy 300 podań na Mieszkanie Plus, a budujemy 104. Wielu chętnych to osoby z Otmuchowa, czy Paczkowa, które chciałyby zamieszkać w Nysie. Sam chciałem się starać jako mieszkaniec Paczkowa, ale burmistrz powiedział, że mi nie da - śmieje się Wyczałkowski.

Prezes ARN jest bardzo zadowolony, że niespodziewanie projekt Mieszkanie Plus znalazł sprzymierzeńca w osobie premiera Mateusza Morawieckiego.

- Bo to nie jest projekt doskonały, a wsparcie premiera zapewne pomoże go usprawnić, uprościć procedury i ulżyć samym lokatorom. Premier już rozpatruje kilka wariantów - dopłaty do czynszu, obniżenie oprocentowania pożyczek, a nawet umorzenie części pożyczki - mówi prezes ARN.

Zdaniem Wyczałkowskiego, Nysa ma szansę pobić nawet rekord na Opolszczyźnie w liczbie aktualnie budowanych mieszkań - włącznie z socjalnymi i komunalnymi. Ma ich być aż 380, nie licząc zaawansowanej sprzedaży działek dla młodych pod budownictwo jednorodzinne.

Kolejna realizowana mimo zimy inwestycja to przebudowa kąpieliska miejskiego, które ma kosztować ponad 14 mln zł netto. Powstaną dwie niecki, olbrzymie zjeżdżalnie, będą bicze wodne, tory do pływania, czy sztuczna rzeka.

- Po to, aby nysanie nie jeździli już na baseny do Głuchołaz, Paczkowa, czy do Czech. Będą mieli dwukrotnie większy obiekt u siebie - dodaje prezes.

Agencja Rozwoju Nysy wprowadza także w tym roku długo oczekiwane przez klientów e-usługi, a w tym tygodniu zmienia również swoją siedzibę. Zostanie zlokalizowana w skrzydle magistratu – z korzyścią dla petenta.
Bogdan Wyczałkowski w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Zobacz także

2018-03-14, godz. 23:30, Audycje z powiatów Remigiusz Kamiński: rewitalizacji fortów uczmy się od sąsiadów Remigiusz Kamiński jest inżynierem wojskowym, miłośnikiem nyskich fortyfikacji, który penetruje je od 1962r i twierdzi, że nie ma lochu, do którego by nie zaglądnął. Jest też entuzjastą ochrony przyrody, bowiem to kolejny, po fortecznych… » więcej 2018-03-14, godz. 23:29, Audycje z powiatów Szkole w Białej Nyskiej niż demograficzny niestraszny - W naszym Zespole Szkolno - Przedszkolnym mamy 110 uczniów i 75 przedszkolaków. Wioska jest nieduża, ale uczęszczają do nas dzieci z sąsiednich miejscowości, a nawet niektórzy rodzice dowożą swoje pociechy nawet z Nysy. Widocznie… » więcej 2018-03-08, godz. 10:35, Audycje z powiatów „Cztery pory roku” w WTZ w Głuchołazach. Teatr Równości dla niepełnosprawnych - To było doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę i chcę dalej realizować unijne projekty skierowane do środowiska osób niepełnosprawnych - mówi nysanka Aniela Łabuś z fundacji Pióro i Pazur. Właśnie zakończyła się realizacja… » więcej 2018-03-08, godz. 10:34, Audycje z powiatów Pogranicze okiem archeologa. Polacy i Czesi razem od neolitu Początki osadnictwa na obecnych terenach polsko - czeskiego pogranicza sięgają czasów neolitu, czyli 6 - 7 tysięcy lat wstecz. Z tego okresu pochodzą archeologiczne znaleziska świadczące o tym, że przybywały tu ludy naddunajskie… » więcej 2018-02-28, godz. 19:34, Audycje z powiatów Stravenki i studencka kolej. Nyska PWSZ współpracuje z 8 uczelniami w Czechach Wśród 192 umów partnerskich, podpisanych z uczelniami z całego świata w 31 krajach, PWSZ w Nysie zawarła takie porozumienia z ośmioma „sąsiedzkimi” uniwersytetami znajdującymi się w Czechach. Na równi są zainteresowane obie… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »