Ponad 20 lat nysanie czekali na przywrócenie w Nysie egzaminów na prawo jazdy. Nasz gość, Daniel Palimąka z zarządu powiatu nyskiego, uważa, że ta decyzja będzie miała same pozytywne skutki. Nyski ośrodek przyciągnie klientów także z Dolnego Śląska, zatem więcej pieniędzy trafi do WORD w Opolu. To także prestiż dla nyskiego PKS, w którego bazie działa filia.
- Powiat przygotował i sfinansował całe to przedsięwzięcie, począwszy od nowoczesnego placu manewrowego po pomieszczenia do zdawania egzaminów i socjalne. Wszystko wykonaliśmy pod dyktando specjalistów i wręcz z entuzjazmem, bo długo czekaliśmy na reaktywację nyskiej filii WORD. Wszyscy pytają, czy takie egzaminy w Nysie będą łatwiejsze. Myślę, że nie, ale jest istotne, że mieszkańcy nie będą już musieli jeździć do Opola, czy do Kędzierzyna-Koźla – mówi Palimąka.
Nasz gość ocenia miniony rok jako bardzo efektywny w zakresie inwestycji – drogowych i nie tylko. Powiat pozyskał miliony złotych – głównie z Unii Europejskiej – na priorytetowe zadania, jak m.in. przebudowę ulicy Piastowskiej czy transgraniczną trasę Nysa – Pisecna. Powstała też tężnia w Głuchołazach.
Przyszłoroczny budżet będzie jeszcze bogatszy – rozpocznie się niemal 20-milionową budową centrum rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych i seniorów, są plany remontu dwóch sal gimnastycznych w „Rolniku”, powstanie 100 km nowych dróg w gminach powiatu nyskiego. Starostwo chce też zagospodarować 50 ha nyskich fortyfikacji w ramach projektu „miododajnej krainy”.