Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Audycje z powiatu nyskiego

Audycje z powiatu nyskiego

2017-10-09, 15:03 Autor: Dorota Kłonowska (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Hala sportowa, Mieszkania Plus, nowe kąpielisko i rewitalizacja byłej FSO. Bogdan Wyczałkowski o największych, nyskich inwestycjach

Bogdan Wyczałkowski [fot. Dorota Kłonowska]
Bogdan Wyczałkowski [fot. Dorota Kłonowska]
Mieszkania plus - wizualizacja [fot. UM Nysa]
Mieszkania plus - wizualizacja [fot. UM Nysa]
Kąpielisko miejskie - wizualizacja [fot. UM Nysa]
Kąpielisko miejskie - wizualizacja [fot. UM Nysa]
Hala sportowa [fot. UM Nysa]
Hala sportowa [fot. UM Nysa]
Tereny byłej FSO [fot. UM Nysa]
Tereny byłej FSO [fot. UM Nysa]
- To inwestycje wielomilionowe, które już prowadzimy, albo jesteśmy w trakcie przetargów i dopinania spraw na przysłowiowy ostatni guzik - mówił w programie DAB+ z powiatu nyskiego Bogdan Wyczałkowski - prezes niedawno utworzonej spółki gminnej - Agencji Rozwoju Nysy. To spółka - moloch, która zajmuje się niemal wszystkimi inwestycjami w gminie, a rozmawialiśmy o tych największych i najważniejszych dla mieszkańców.
Hala sportowa przy ul. Sudeckiej jest już gotowa. Nie została do tej pory otwarta tylko dlatego,że trwają jeszcze ostatnie odbiory techniczne, ale powinno to nastąpić jeszcze w październiku. Inwestycja ponad 20 - milionowa, ale po zwrocie podatku VAT i innych potrąceń, "na czysto" będzie kosztowała gminę prawie o połowę mniej. Tak zapewnia Bogdan Wyczałkowski. Obiekt ma kilka boisk do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, ale będzie służyć nie tylko jako obiekt sportowy - także do organizacji masowych imprez różnego rodzaju - kulturalnych, czy targów. Hala ma być wykorzystywana przez cały rok.

- Październik, to także ostatnie przymiarki do rozpoczęcia budowy Mieszkań Plus. Powstaną takie bloki u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej. Tu procedura jest dość skomplikowana, ale wszystko idzie zgodnie z planem i niedługo ruszy budowa. Natomiast już powstają mieszkania socjalne z adaptacji koszarowca - mówi prezes Agencji.

Największym obecnie wyzwaniem jest rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Nysie przy ul. Ujejskiego. To kolejne kilkanaście mln zł, była także potrzeba zwiększenia finansowej puli na tel cel po pierwszym, nieudanym przetargu. Okazało się,że inwestycja jest niedoszacowana, a powodem obecna podwyżka cen na rynku. Kąpielisko zostanie przebudowane, powstanie druga niecka, zjeżdżalnie i cała towarzysząca infrastruktura. Ma powstać w rekordowym tempie, bo projekt zakłada jego otwarcie już w przyszłym roku.

ARN przystąpiła też do rewitalizacji terenów po byłej FSO, na co gmina otrzymała 5 mln zł z RPO. Powstaną nowe drogi, oświetlenie i towarzysząca infrastruktura.
- Już jest budowana droga pieszo - rowerowa, która przetnie były zakład, a będzie skrótem do centrum miasta dla mieszkańców osiedla przy ul. Słowiańskiej - mówi Bogdan Wyczałkowski.
Z Bogdanem Wyczałkowskim rozmawia Dorota Kłonowska

Zobacz także

2018-09-29, godz. 10:25, Audycje z powiatów Uśmiechnięte „Babie Lato w Górach Opawskich” Głuchołazy, od kilku dni posiadające tytuł „Miasta Orderu Uśmiechu”, spodziewają się około tysiąca chętnych do uczestnictwa w X Jubileuszowym Rajdzie Kolarsko-Pieszym Babie Lato w Górach Opawskich. Jego pomysłodawcą i organizatorem… » więcej 2018-09-24, godz. 10:10, Audycje z powiatów Adrian Dwornicki – w poszukiwaniu europejskiego dziedzictwa Adrian Dwornicki, to historyk i regionalista od dziecka związany z Otmuchowem. Mimo młodego wieku ma w swoim dorobku kilka publikacji o tym mieście, jak też o polsko - czeskim pograniczu. Ostatnio uczestniczył w otwarciu tzw. kapsuł… » więcej 2018-09-16, godz. 20:00, Audycje z powiatów Anatol Bukała „Zasłużony dla turystyki” w kraju i dla OROT-u Anatol Bukała - szef wydziału kultury, sportu i turystyki UM w Nysie - znalazł się w gronie 3 osób uhonorowanych na jubileuszowej gali Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odznaką „Za zasługi dla turystyki”. To najwyższe… » więcej 2018-09-10, godz. 08:14, Audycje z powiatów EDD na polsko – czeskim pograniczu. W Czechach świętują raczej w dużych miastach - W 2017r rekord pobiła Francja - tam w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa wzięło udział 12 mln osób. W Niemczech 4 mln, w Czechach ponad milion. Najwięcej wydarzeń jest w dużych aglomeracjach, jak Praga, Ostrava, czy Brno. U nas… » więcej 2018-09-09, godz. 14:43, Audycje z powiatów Czesi gubią się na polskich ścieżkach i szlakach. Brakuje tablic - Powinniśmy się uczyć od Czechów czytelnego oznakowywania tras i ścieżek. My u nich wszędzie trafiamy, oni w Polsce się gubią - mówi Henryk Szylar, który codziennie jeździ rowerem do Czech. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »