Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2023-08-23, 20:10 Autor: Grzegorz Frankowski

Piłka nożna: cztery punkty opolskich III-ligowców

Dobra postawa III-ligowców z regionu
Wygrana i remis - to dorobek opolskich drużyn w 4. kolejce spotkań III ligi piłki nożnej. MKS Kluczbork na własnym stadionie pokonał Wartę Gorzów Wielkopolski 3:0, a beniaminek ze Starowic Dolnych zremisował na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 2:2.
MKS już do przerwy prowadził 2:0 po trafieniach Marcina Przybylskiego i Dominika Lewandowskiego. Mecz zamknął niespełna kwadrans po wznowieniu gry Jakub Trojanowski, który strzelił trzecią bramkę dla zespołu z Kluczborka i jak się później okazało, ustalił wynik tego spotkania.

Z dużych opresji udało się wyjść drugiej naszej ekipie występującej w rozgrywkach III ligi. LZS Starowice Dolne przegrywał bowiem do przerwy w Polkowicach już 0:2, ale ostatecznie wywiózł z trudnego terenu jeden punkt. Wyrównującą bramkę dla drużyny z Opolszczyzny w ostatniej minucie z rzutu karnego zdobył Adam Setla.

W tabeli po 4 kolejkach MKS Kluczbork zajmuje szóste miejsce, a LZS jest piętnasty. Prowadzi Rekord Bielsko-Biała.