Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2023-04-01, 22:00 Autor: Jakub Biel

Kluczbork lepszy od Brzegu w derbach Opolszczyzny w III lidze

MKS Kluczbork [fot. facebook klubu]
Wynikiem 6:2 zakończyło się derbowe spotkanie w piłkarskiej III lidze między MKS-em Kluczbork a Stalą Brzeg. Do przerwy gospodarze tego spotkania prowadzili 3:0. Aż 5 bramek kibice na Stadionie Miejskim w Kluczborku zobaczyli po przerwie.
- Ogromnie się cieszymy ze zwycięstwa w tym prestiżowym pojedynku – powiedział Tomasz Chatkiewicz, trener MKS-u Kluczbork.

- Przeanalizowaliśmy drużynę Stali wszerz i wzdłuż. Wyprowadziliśmy trzy szybkie kontrataki i strzeliliśmy trzy bramki do przerwy. Ustawiliśmy sobie mecz. Później kontrolowaliśmy przebieg meczu. Tak łatwego meczu się nie spodziewałem.

MKS dzięki wygranej zadomowił się na 7 miejscu w ligowej tabeli. Stal Brzeg tuż nad strefą spadkową na 15 pozycji. W piątek swój mecz rozegrała Polonia Nysa, która na wyjeździe zremisowała z Rekordem Bielsko-Biała 1:1. Polonia jest na 12 pozycji w ligowej tabeli.