Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2022-10-22, 17:13 Autor: Grzegorz Frankowski

Wygrana i porażka opolskich drużyn w rozgrywkach III ligi piłki nożnej

Polonia Nysa [fot. facebook Polonia Nysa]
Polonia Nysa odniosła bardzo pewne zwycięstwo w meczu 13. kolejki rozgrywek III ligi piłki nożnej. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej pokonał przed własną publicznością Lechię Zielona Góra 4:1. Bez wygranej jest natomiast Stal Brzeg, która przegrała w Pawłowicach 1:3.
Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się zdobyciem bramki. W 2. minucie premierowe trafienie dla Polonii zaliczył Kamil Popowicz. W 20. minucie nyski zespół prowadził już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Luka Redek. Goście odpowiedzieli osiem minut później, kiedy piłkę do siatki skierował Mykyta Łoboda. Lechia zbyt długo nie cieszyła się ze zdobycia tej bramki, bo już dwie minuty później Dominik Sikora podwyższył rezultat na 3:1 dla nyskiego zespołu.

Po zmianie stron dobrze grająca Stal zdobyła jeszcze jedną bramkę. Jej autorem został w ostatniej minucie spotkania Grzegorz Kotowicz, który ustali wynik na 4:1.

O ligowe punkty grała dzisiaj (22.10) także Stal Brzeg. Niestety w wyjazdowym meczu zespół z Opolszczyzny, który zamyka ligową stawkę przegrał z Pniówkiem Pawłowice 1:3. Honorową bramkę dla brzeżan zdobył Dominik Bronisławski z rzutu karnego

Ostatni z opolskich przedstawicieli w III lidze MKS Kluczbork w niedzielę (23.10) będzie rywalizować w delegacji z Miedzią II Legnica.