Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2022-04-13, 20:33 Autor: Jakub Biel

Pewna wygrana z Sokołem. Pogoń Prudnik z awansem do ćwierćfinału

Pogoń Prudnik - Sokół Ostrów Mazowiecka [fot. Pogoń Prudnik]
Pogoń Prudnik wygrała z Sokołem Ostrów Mazowiecka 78:59 (15:18, 18:8, 19:15, 26:18) w trzecim meczu II rundy play-off koszykarskiej 2. ligi mężczyzn. Dzięki zwycięstwu Pogoń awansowała do ćwierćfinału rozgrywek, w którym zmierzy się z AZS AWF Mickiewiczem Romus Katowice.
Zawodnicy Sokoła Ostrów Mazowiecka byli w stanie postawić się koszykarzom z Prudnika tylko w pierwszej kwarcie spotkania. Ich największa przewaga wyniosła 5 "oczek". Od początku drugiej kwarty do głosu zaczęli jednak dochodzić prudniczanie, którzy po 20 minutach prowadzili 33:26.

Dominacja Pogoni nie podlegała dyskusji także i w drugiej części gry. Na 4 minuty przed końcem meczu koszykarze Pogoni osiągnęli najwyższe 19. punktowe prowadzenie i już w tym momencie byli niemalże pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 78:59.

Najskuteczniejszymi zawodnikiem spotkania byli Patryk Garwol i Tomasz Madziar, którzy zdobyli po 19 punktów.

- Zrobiliśmy kolejny krok i nie chcemy się zatrzymywać – powiedział trener Pogoni Prudnik Tomasz Michalak.

- Wiedzieliśmy, że to będą trudne zawody, a przeciwnik bardzo wymagający. Przede wszystkim cieszymy się z tego, że przeszliśmy do kolejnej rundy i będziemy już przygotowywać się do następnego przeciwnika.

Przypomnijmy, Pogoń Prudnik wygrała grupę D rozgrywek 2. ligi, a w walce od awans do drugiej rundy pokonała Obrę Kościan. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe z katowiczanami odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 w prudnickiej hali ''Obuwnik''. Awans do półfinału zapewni sobie zespół, który wygra dwa spotkania.