Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2021-10-11, 09:30 Autor: Paweł Konieczny

2. liga koszykówki: Pierwsza wygrana Nysy, wysokie zwycięstwo Prudnika

IgnerHome Basket Nysa [fot. facebook.com/ignerhomebasketnysa]
To była szczęśliwa niedziela (10.10) dla drużyn z Opolszczyzny występujących w drugiej lidze koszykówki. Zwycięstwa przed własną publicznością zanotowały obie ekipy.
Pogoń Prudnik ograła Nabzdyk BM Slam Ostrów Wielkopolski 100:81. Podopieczni Tomasza Michalak wiedli prym od początku spotkania, a mecz ustawiła pierwsza kwarta, wygrana 29:11. W pozostałych prudniczanie kontrolowali wynik i nie pozwolili rywalom na odebranie zwycięstwa.

IgnerHome Basket Nysa zwyciężył natomiast z Team-Plast KK Oleśnica 74:64, notując tym samym pierwszą wygraną w tym sezonie. Tu mieliśmy bardziej wyrównaną rywalizację. Nyscy koszykarze prowadzili po pierwszej połowie 33:25, ale kolejne dziesięć minut diametralnie zmieniło wynik i do ostatniej kwarty zespoły przystępowały przy prowadzeniu przyjezdnych 50:46. Na szczęście w ostatniej części gospodarze byli niezwykle skuteczni, a zdobycie 28 oczek, przy jedynie 14 gości, spowodowało dziesięciopunktową wygraną.

W tabeli Pogoń jest druga, a nysianie zajmują miejsce ósme.