Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2021-03-31, 20:43 Autor: Grzegorz Frankowski

I liga koszykarzy: Weegree po raz pierwszy zagra w play-offach, Pogoń została zdegradowana do II ligi

Weegree AZS Politechniki Opolskiej [fot. Paweł Konieczny]
Koszykarze Pogoni Prudnik opuszczają szeregi drużyn Suzuki I ligi. Weegree AZS Politechnika Opolska po raz pierwszy w historii klubu zagra w fazie play-off. W ostatniej kolejce rozgrywek Pogoń przegrała z liderem tabeli Czarnymi Słupsk 66:80, a Weegree po skutecznej końcówce zwyciężyła Kotwicę Kołobrzeg 89:87.
Pogoń Prudnik dzielnie walczyła, ale nie była w stanie pokonać prowadzącą w rozgrywkach ekipę Czarnych. Zaczęło się obiecująco, bowiem pierwszą kwartę gospodarze wygrali 18:14. W drugiej zaledwie o jeden punkt lepsi byli rywale, ale do przerwy to Pogoń prowadziła 37:34.

Po zmianie stron więcej jakości w grze zaprezentowali goście. Trzecią odsłonę Czarni wygrali 22:12, czwartą 24:17, a cały mecz zakończył się wygraną Słupska 80:66. Ten wynik oznacza, że Pogoń w następnym sezonie będzie grała o jeden poziom rozgrywkowy niżej.

Akademicy mierzyli się z kolei z grającą wyłącznie o prestiż Kotwicą Kołobrzeg. Ekipa ze stolicy regionu zwycięstwo zapewniła sobie w ostatnich dziesięciu minutach. Wcześniej cały czas prowadził zespół znad Bałtyku. Po trzech kwartach Kotwica wygrywała różnicą ośmiu punktów. W ostatniej odsłonie opolanie postawili wszystko na jedną kartę. Weegree wygrało zdecydowanie 25:15, co wystarczyło do pokonania przeciwników 89:87.

Do rywalizacji w play-offach Weegree przystąpi z siódmej lokaty. Pogoń na koniec sezonu została sklasyfikowana na czternastym miejscu.