Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2024-01-03, 19:03 Autor: Jan Poniatyszyn

Gminy zwlekają z wdrożeniem e-doręczeń. "Mamy teraz inne priorytety"

E-doręczenia [fot.portaloswiatowy.pl]
E-doręczenia [fot.portaloswiatowy.pl]
Niektóre opolskie samorządy zwlekają z wdrożeniem nowych rozwiązań ustawy o doręczeniach elektronicznych. Usługa umożliwi kontakt z urzędami, w tym przesyłanie dokumentów, bez odwiedzania poczty.
- Grudniowy termin wdrożenia e-doręczeń został odroczony przez obecnego ministra cyfryzacji - wyjaśnia zwłokę gminy wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

– Przeprowadzamy inne zmiany jeżeli chodzi o obsługę petentów, pracę urzędu. Chodzi o elektroniczny system obieg dokumentów. To wdrażamy i w tej chwili nie skupiamy się na e-doręczeniach. Jeżeli coś w tej materii się zmieni, ministerstwo zobowiąże nas do wcześniejszego wprowadzenia, to na pewno to zrobimy. Na ten moment jednak temat troszeczkę odsunęliśmy w czasie - tłumaczy.

Z prudnickim urzędem miejskim można obecnie korespondować drogą elektroniczną przez portal ePUAP. Natomiast nowy model e-doręczeń wdrożono w Głuchołazach.

- Jesteśmy przygotowani do prowadzenia korespondencji elektronicznej zgodnie z ustawowym obowiązkiem - mówi sekretarz gminy Piotr Wierzbicki.

- Urząd miejski założył skrzynkę doręczenia. Działa tak jak poczta mailowa, z tym że jest to poczta kwalifikowana. Zdecydowanie lepiej działa niż ePUAP, jest bardziej intuicyjna. Namawiam do zakładania tych skrzynek i komunikowania się z urzędem. Przesunięto konieczność wdrażania tej formy komunikacji z obywatelami na 1 października 2024 roku - dodaje.

Termin ten obowiązuje nie tylko samorządy, ale także administrację rządową, ZUS, NFZ, czy podmioty świadczące usługi prawnicze. Docelowo e-doręczenia mają zastąpić tradycyjną korespondencję listowną oraz tę dokonywaną przez ePUAP.
Jarosław Szóstka
Piotr Wierzbicki

Zobacz także

2024-10-03, godz. 18:56, Wiadomości z regionu Pełnomocnik rządu Marcin Kierwiński wizytował zniszczoną powodzią część Opolszczyzny Ze skalą zniszczeń powodziowych zapoznał się m.in w gminie Prudnik Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy obszarów dotkniętych powodzią. W towarzystwie samorządowców gminnych i powiatowych odwiedził Łąkę Prudnicką… » więcej 2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »