Radio Opole » Radio Opole w powiecie krapkowickim (DAB+) » Audycje z powiatu krapkowickiego

Audycje z powiatu krapkowickiego

2018-11-13, 17:25 Autor: Witold Wośtak

Przegląd wydarzeń z powiatu krapkowickiego

Radio Opole
Radio Opole
Tematyka dwugodzinnego programu była mocno zróżnicowana. W pierwszej połowie pojawił się wątek setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i apelu policji o ostrożność za kierownicą wobec jesiennych warunków na drogach. Druga godzina dotyczyła otwartego niedawno Centrum Przesiadkowego w Gogolinie, głosowania na zadania Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 i koncepcji przebudowy Rynku w Krapkowicach.
Zaczynamy od piątkowej inicjatywy wojewody Adriana Czubaka i dr. Bartosza Kuświka, naczelnika opolskiej delegatury IPN. Na liście sześciu miejsc upamiętniających bohaterów walki o niepodległość Polski znalazł się Kamień Śląski i Obrowiec.

Mimo słonecznego i ciepłego listopada, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz porannych warunki na drogach bywają coraz częściej trudne ze względu na mgły, deszcz, liście i śliską nawierzchnię. W tym temacie rozmawiamy z podinspektorem Maciej Milewskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W Gogolinie działa nowe Centrum Przesiadkowe jako element szerszego projektu. W Krapkowicach policzono z kolei głosy KBO 2019 i przedstawiono koncepcję przebudowy rynku. O głosowaniu na zadania Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego rozmawiamy z burmistrzem Andrzejem Kasiurą. Z kolei o koncepcji przebudowy rynku opowiada wiceburmistrz Romuald Haraf.

Przenosimy się do Centrum Przesiadkowego w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. Oprócz odnowienia stacji kolejowej, w ramach inwestycji powstała też docelowa biblioteka miejska, inkubator przedsiębiorczości oraz rowerowa stacja park&ride. Rozmawiamy z burmistrzem Joachimem Wojtalą i Szymonem Ogłazą, przedstawicielem zarządu województwa opolskiego.
Z wojewodą Adrianem Czubakiem i dr. Bartoszem Kuświkiem rozmawia Witold Wośtak
Z podinspektorem Maciejem Milewskim rozmawia Witold Wośtak
Z Andrzejem Kasiurą rozmawia Witold Wośtak
Z Romualdem Harafem rozmawia Witold Wośtak
Z Joachimem Wojtalą i Szymonem Ogłazą rozmawia Witold Wośtak

Zobacz także

2018-10-25, godz. 08:37, Audycje z powiatów Kieruje miastem Karolinki i Karlika od 16 lat. Burmistrz Wojtala o priorytetach na najbliższe 5 lat Joachim Wojtala, burmistrz Gogolnia wybrany na piątą kadencję, komentuje swój wynik. Poza tym podsumowuje minioną kadencję i wskazuje priorytety na najbliższe pięć lat. » więcej 2018-10-25, godz. 08:30, Audycje z powiatów Plany dotyczące Otmętu i całej gminy Krapkowice Andrzej Brzezina, wiceburmistrz Krapkowic, mówi o koncepcji zagospodarowania stadionu lekkoatletycznego w Otmęcie. Poza tym gmina rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych dzięki pieniądzom z Aglomeracji Opolskiej. Pojawia się też wątek… » więcej 2018-10-16, godz. 16:34, Audycje z powiatów Krapkowiccy policjanci o aktualnej sytuacji na drogach powiatu Rozmowa z aspirantem sztabowym Jarosławem Waligórą, rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach i aspirantem sztabowym Eugeniuszem Adamkiewiczem, kierownikiem ogniwa ruchu drogowego w tej komendzie. Funkcjonariusze mówią… » więcej 2018-10-16, godz. 16:34, Audycje z powiatów Będą wspominać Ryśka Riedla w Krapkowicach. Poza tym dom kultury jest w remoncie Aleksander Bernat, dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury, mówi o zbliżającym się koncercie-wspomnieniu Ryszarda Riedla. Pytamy też o trwający remont w domu kultury i jego podstawowe założenia. » więcej 2018-10-08, godz. 15:22, Audycje z powiatów "Nie czekaj - nie zwlekaj" to gogoliński projekt prozdrowotny. Będzie też dzień otwarty ośrodka zdrowia Andrzej Mrowiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie, przedstawia październikowy projekt prozdrowotny, pt. „Nie czekaj - nie zwlekaj”. W tym miesiącu można skorzystać z bezpłatnej porady lekarzy kilku specjalizacji oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »