Internowana nadzieja
Radio Opole » Internowana nadzieja » Internowana nadzieja - artykuły

Internowana nadzieja - artykuły

2016-12-12, 15:56 Autor: Justyna Krzyżanowska

Janusz Sanocki o swoim internowaniu w czasie stanu wojennego i obecnej Solidarności [FILM]

Janusz Sanocki o swoim internowaniu w czasie stanu wojennego i obecnej Solidarności
- Lepiej stracić głowę niż twarz - tak o powodach oporu wobec władzy w czasie stanu wojennego mówił w Loży Radiowej poseł niezrzeszony Janusz Sanocki. Opolski parlamentarzysta, który na rok trafił do ośrodków internowania tłumaczył okoliczności ogłoszenia stanu wojennego i jak w tej sytuacji zachowała się jego rodzina.

Pytaliśmy także o obecną Solidarność. - Dzisiaj Solidarność jest związkiem zawodowym, który zajmuje się pracowniczymi sprawami, trochę czasami egoistycznymi - mówił gość programu. - Wtedy byliśmy ruchem społecznym a hasło Solidarność dla nas coś znaczyło - podkreślił Janusz Sanocki.

Zobacz także

2016-12-20, godz. 14:46, Internowana nadzieja audycja Finał projektu „Internowana nadzieja” Zakończył się projekt edukacyjny Radia Opole pt. „Internowana nadzieja” przygotowany w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ostatnimi akcentami projektu była konferencja naukowa pt. „35. rocznica wprowadzenia stanu… » więcej 2016-12-16, godz. 21:55, Kultura i rozrywka Legenda polskiego rocka Józef Skrzek wystąpił w Studiu M Radia Opole Współzałożyciel kultowego zespołu SBB Józef Skrzek wystąpił dziś (16.12) w studiu M Radia Opole. Był to koncert wyjątkowy nie tylko ze względu na samego artystę, ale również repertuar. Oprócz klasycznych utworów z dorobku… » więcej 2016-12-16, godz. 15:13, Internowana nadzieja audycja Radio Solidarność Biografia Piotra Skrobotowicza - w latach 1980-81 przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Wewnętrznego - mogłaby stanowić kanwę do sensacyjnego filmu. Dziś opowiem tylko o… » więcej 2016-12-15, godz. 15:40, Internowana nadzieja audycja SB-eckie kuszenie W chwili ogłoszenia stanu wojennego przewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Opolu był Roman Kirstein. Oto jak potoczyły się wtedy jego losy. » więcej 2016-12-14, godz. 17:02, Internowana nadzieja audycja Stu internowanych Opolan Dla większości obywateli PRL stan wojenny rozpoczął się rankiem 13 grudnia 1981 roku, kiedy zorientowali się, że nie działają telewizory, a rozgłośnie radiowe nadają muzykę Szopena. Brak wiadomości w eterze przerywało co jakiś… » więcej
123456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »