800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2015-03-27, 14:57 Autor: Radio Opole

Łukasz Śmierciak o tym, że ratusz spróbuje w tym roku wyciągnąć festiwal z amfiteatru i o tym, że w Opolu dzieje się znacznie więcej niż myślicie

- Ostatnio festiwal ograniczał się praktycznie do amfiteatru i telewizyjnego show. Można by powiedzieć, że najpierw TVP nam festiwal odebrała a teraz my w jakiejś mierze odbieramy go z powrotem - powiedział w Loży Radiowej Łukasz Śmierciak, zastępca naczelnika wydziału kultury i promocji Urzędu Miasta w Opolu, mówiąc o tegorocznych imprezach okołofestiwalowych.

Łukasz ŚmierciakDwie najważniejsze imprezy to plenerowe koncerty na kampusie Politechniki Opolskiej przy ul.Mikołajczyka - 6 czerwca zagrają artyści hip-hopowi a 7 czerwca zespoły rockowe.

- O szczegółach nie możemy na razie mówić, bo jeszcze trwają negocjacje z artystami - mówi nasz gość. - Z okazji festiwalu będą też inne przedsięwzięcia, między innymi dwie strefy widza: na Placu Wolności i na Rynku, gdzie planujemy stworzyć kawiarenkę artystyczną i zapraszać festiwalowe gwiazdy. Te imprezy sfinansujemy z unijnych pieniędzy, z kolejnej edycji programu "Opolskie kwitnące muzycznie".

Ponieważ nasz gość nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów imprez okołofestiwalowych, podpytaliśmy go o pomysł na promocję Opola. Jak wyjaśnił, z badań wynika, że Opole jest idealnym miejscem dla turysty weekendowego.

- Dziś turysta - na przykład z województwa śląskiego, bo takich jest bardzo dużo - przyjeżdża do ogrodu zoologicznego - mówi Śmierciak. - Teraz trzeba zrobić wszystko, by namówić go, by został na weekend i zdecydował się na zwiedzanie Opola. Mogą to być trasy śladami festiwali albo ścieżki historyczne, pamiętajmy, że Opole jest starsze niż Kraków, za chwilę będzie obchodził 800-lecie istnienia. Widzę też ogromny potencjał w Aglomeracji Opolskiej, na przykład w JuraParku w Krasiejowie. My możemy promować ich, oni mogą promować Opole.

Nowa ekipa chce też dotrzeć do... mieszkańców Opola, którzy żyją w przekonaniu, że w ich mieście nic się nie dzieje. - To nieprawda - zapewnia nasz gość. - Będziemy kolportowali newslettery i biuletyny z informacjami o imprezach w Opolu.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2016-11-28, godz. 18:00, Kultura i rozrywka 800 lat Opola oczami nestora opolskich architektów W ramach przygotowań do przyszłorocznych obchodów 800-lecia Opola w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu z czytelnikami spotkał się Andrzej Hamada. » więcej 2016-11-15, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Wojtek Mazolewski opisze Opole w specjalnym utworze na 800-lecie stolicy Opolszczyzny Pomysł powstał w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, by Opole miało swoją piosenkę, opisującą miasto i jego mieszkańców. » więcej 2016-11-14, godz. 16:00, Patronaty - polecamy Wojtek Mazolewski Quintet szykuje piosenkę o Opolu. Będzie też koncert w NCPP To on oswoił jazz i wprowadził go na listy przebojów. Gra na basie i kontrabasie. Jest jednym z współtwórców yassu, liderem zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet. Tworzy muzykę filmową i teatralną… » więcej 2016-11-10, godz. 14:17, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem Opole zleciło badania rozpoznawalności marki miasta. Jeden procent badanych kojarzy Opole z morzem, molem i plażą. - To skojarzenie wynikające z bliskości festiwali w Opolu i Sopocie - wyjaśnił Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału… » więcej 2016-10-21, godz. 09:26, Patronaty - polecamy Spotkanie z Jakubem Przebindowskim już dziś w MBP Opole z lat 1945-1979 na pocztówkach z bogatej kolekcji aktora Jakuba Przebindowskiego - to temat albumu, którego premiera już dziś (21.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Neony, murale, dancingi, kina, Pewex, delikatesy, saturator… » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »