800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-05, 16:10 Autor: Ewelina Laxy

Wzgórze Uniwersyteckie bez tajemnic. Odbył się kolejny "Spacer po Opolu"

Spacer po Opolu - Wzgórze Uniwersyteckie [fot. Ewelina Laxy]
Spacer po Opolu - Wzgórze Uniwersyteckie [fot. Ewelina Laxy]
Spacer po Opolu - Wzgórze Uniwersyteckie [fot. Ewelina Laxy]
Spacer po Opolu - Wzgórze Uniwersyteckie [fot. Ewelina Laxy]
Spacer po Opolu - Wzgórze Uniwersyteckie [fot. Ewelina Laxy]
Spacer po Opolu - Wzgórze Uniwersyteckie [fot. Ewelina Laxy]
Już po raz kolejny opolanie - i nie tylko oni - mogli wziąć udział w specjalnym spacerze po Opolu. Tym razem poznawano historię Wzgórza Uniwersyteckiego a także postaci związanych z Opolem.
W dzisiejszej (5.08) edycji wzięli też udział seniorzy z Opola i Piotrkowa Trybunalskiego, którzy realizują projekt "800 lat – rocznica, która łączy".

- Mieszkamy w Opolu już od dłuższego czasu, prawie całe życie. Nie braliśmy udziału w takim spacerze. Opole jest coraz piękniejsze, ale nie znamy go dobrze. Z przewodników można troszeczkę wyczytać, ale co innego jest żywe słowo przewodnika. Mamy nadzieję, że coś nam pokaże interesującego - mówił pan Zbyszek, który na spacer przyszedł z żoną.

Przewodnik Bogusław Laitl opowiadał o tajemnicach i o legendach związanych m.in. ze studnią św. Wojciecha czy z opolskim Kopciuszkiem.

- Bardzo dobry sposób, zwłaszcza właśnie rankiem, kiedy nie jest jeszcze tak gorąco. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć taką właśnie wycieczkę po Opolu. Chodzimy po rożnych zakamarkach Opola, trzeba powiedzieć i faktycznie odkrywamy, że jest tak pięknie, że chcemy tu mieszkać nadal - dodawała Sylwia z Opola.

Goście z Piotrkowa Trybunalskiego nie kryli zadowolenia i zachwytu okolicą Uniwersytetu Opolskiego.

- Ciekawe rzeźby, ukształtowanie tego wzgórza, budynki nie tradycyjne, interesujące. Jest co zobaczyć, jest co fotografować. Zarówno my poznajemy dzieje Opola, ciekawostki związane z miastem, ludzi. Później chcielibyśmy zaprezentować to samo w naszym mieście - mówił Stanisław Jakubczak.

"Spacery po Opolu" organizowane są raz w miesiącu, bez względu na pogodę. Przed nami jeszcze m.in. zwiedzanie wyspy Bolko, poznawanie opolskich mostów, czy spacer po cmentarzu żydowskim.
Spacer po Opolu

Zobacz także

2017-11-08, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Ostatnia wystawa z cyklu Opole Główne [ZDJĘCIA] W sali wystawienniczej na stacji PKP Opole Głowna czynna jest, ostatnia z cyklu, wystawa prac malarskich opolskich artystów. Ósma wystawa kończy cykl „Stacja Opole Główne”. » więcej 2017-11-03, godz. 13:12, Patronaty - polecamy „Stacja - Opole Główne” - ostatnia z wystaw do 30 listopada Zbiorowa prezentacja malarstwa pod tytułem „A to jest miasto niebo ogrodzone murami” to ostatnia wystawa w ramach cyklu „Stacja - Opole Główne”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy wtorek (07.11) w sali dworca PKP. Początek… » więcej 2017-10-21, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Spacerowali śladami opolskich Żydów. Opole było wielokulturowe i wielowyznaniowe Stara synagoga, kirkut czy kamienice przy ul. Krakowskiej - opolanie poznali historię miejskiej gminy żydowskiej. W ramach wydarzenia 'Judaica Opole - ocalić od zapomnienia' odbył się spacer, podczas którego można było poznać miejsca… » więcej 2017-10-17, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Synagogi, browary, sklepy, szkoły i żydowski kirkut – wybierz się w podróż po przedwojennej gminie żydowskiej w Opolu Na recital piosenek klezmerskich z krakowskiego Kazimierza w wykonaniu Marty Bizoń zaprasza w najbliższy piątek (20.10) Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek o godz. 18:00. To jedno z wydarzeń w ramach projektu „Judaica Opole -… » więcej 2017-10-16, godz. 08:18, Patronaty - polecamy 'Stacja Opole Główne' - wystawa czynna do 4 listopada Do 4 listopada w sali dworca PKP Opole Główne będzie można oglądać wystawę malarstwa „Było… Jest… Będzie”. To kolejna wystawa w ramach cyklu „Stacja Opole Główne”. Swoje prace zaprezentuje czwórka artystów formacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »