800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-11-09, 17:00 Autor: Mariusz Majeran

Piosenki miast partnerskich Opola podczas koncertu w muzeum

Camerton [fot. Mariusz Majeran]
Camerton [fot. Mariusz Majeran]
Męski Zespół Camerton pod dyrekcją Marii Przebindowskiej przygotował nowy program z okazji 800-lecia Opola. Koncerty odbędą się w sali Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
W sali kinowej zabrzmią między innymi języki: węgierski, chiński, niemiecki, litewski. A w drugiej części panowie przypomną niezapomniane utwory artystów, których już z nami nie ma: Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena i Andrzeja Zauchy.

- Mamy w swoim repertuarze bardzo dużo piosenek, ale z tej okazji przygotowaliśmy zupełnie nowe - podkreśla dyrygentka chóru. - Te nasze koncerty są pomyślane troszeczkę inaczej, mianowicie nawiązują do 800-lecia Opola, ale do jego nowej historii. Opole ma dwanaście miast partnerskich. Chcemy przybliżyć właśnie te miasta partnerskie poprzez piosenki śpiewane w językach, oczywiście, tych państw, z których te miasta pochodzą. A także poprzez rozmowy na ten temat i konkursy - podkreśla Przebindowska.

Koncerty dziś (09.11) i w piątek (10.11) o godzinie 18.00 w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Obowiązują bilety w cenie 5 zł.

Radio Opole objęło inicjatywy Muzeum Polskiej Piosenki patronatem medialnym.
Maria Przebindowska

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »