800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2018-03-06, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Podsumowali 800-lecie Opola. "To był bardzo udany rok"

Podsumowanie 800-lecia Opola [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie 800-lecia Opola [fot. Witold Wośtak]
40 dużych projektów i 100 tysięcy uczestników. Po południu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki podsumowano 800-lecie Opola.
Jak ocenia Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji w ratuszu, miniony rok był wyjątkowo udany, a jubileuszowe projekty dotyczyły kultury, sportu, rozrywki oraz edukacji. Zwraca szczególną uwagę na koncert Wojciecha Mazolewskiego podczas Dni Opola, na fiestę balonową i wielki turniej rycerski na wyspie Bolko.

- Na podkreślenie zasługuje również wkład organizacji pozarządowych - mówi naczelnik Śmierciak. - Im szczególnie chcielibyśmy podziękować, bo to były inicjatywy oddolne. Chociażby wielka kolorowanka z okazji 800-lecia Opola przyniosła rekord Guinessa. Niektóre projekty były z pozoru trudne do zrealizowania, ale dzięki wspólnym wysiłkom udawały się. Co ważne i cieszące, to były projekty bardzo różnorodne. W kwestii finansowej przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie, ale nie ma wątpliwości, że zmieścimy się w założonym budżecie.

Michał Smoliński, wcielający się w rolę księcia Kazimierza I, uważa, że wydarzeń jubileuszowych było wystarczająco dużo.

- To oczywiste, że zawsze można coś dołożyć i mieć więcej imprez. W mojej ocenie było ich jednak wystarczająco. Nie można powiedzieć, że czegoś zabrakło - mówi. - Gdyby dołożono więcej, byłoby bardziej bogato, ale nie oszukujmy się: i tak wydano duże pieniądze, a zaangażowało się wiele osób. W następnych latach też spróbujemy zorganizować mniejsze czy większe imprezy, bo Opolu ciągle ich brakuje.

Śmierciak dodaje, że największym problemem ubiegłorocznych obchodów była kapryśna i nieprzewidywalna pogoda.
Łukasz Śmierciak
Michał Smoliński

Zobacz także

2017-10-13, godz. 10:06, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika księcia Kazimierza I Opolskiego, swojego autorstwa, jaki stanie na opolskim… » więcej 2017-09-28, godz. 16:30, Kultura i rozrywka Spotkanie historyczne w muzeum uniwersyteckim Opolski Klub Krajoznawców spotyka się cyklicznie w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK przygotowuje spotkania z opolskimi naukowcami, którzy opowiadają o historii Opola. » więcej 2017-09-24, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Najdłuższa kolorowanka na świecie. W Opolu trwa bicie rekordu Najdłuższa kolorowanka na świecie powstaje w Opolu. Ma 800 metrów długości i ponad 440 metrów kwadratowych powierzchni. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym trwa bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę na świecie. » więcej 2017-09-23, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Wehikuł czasu w Opolu - ulicami miasta przeszła widowiskowa parada historyczna [ZDJĘCIA] Edmund Osmańczyk, Karol Musioł, Szymon Koszyk czy Alojzy Smolka. To tylko kilka postaci, które zaprezentowały się podczas Wielkiej Parady Historycznej z okazji 800-lecia Opola. » więcej 2017-09-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Czy pobity zostanie Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących? Okaże się w niedzielę w CWK! Waży ponad 100 kilogramów i ma 800 metrów długości, a to ile osób będzie ją kolorować, to się dopiero okaże. Mowa o wielkiej kolorowance. Cel jest ambitny: ustanowić światowy Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »