800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2016-02-14, 18:00 Autor: Piotr Wrona

[FILM] W święto zakochanych szalik otulił najbardziej znany opolski zabytek - Wieżę Piastowską

Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Waży 31 kilogramów, ma 38 metrów długości, powstawał przez ponad dwa miesiące, i dziś został zawieszony na Wieży Piastowskiej. Mowa o szaliku, w stworzenie którego zaangażowali się opolanie.
Przez kilka najbliższych dni będzie atrakcją najbardziej charakterystycznego zabytku w Opolu. Jego zawieszanie zaczęło się przed południem, a punktualnie o 12:00 na placu przed Urzędem Wojewódzkim zebrali się ciekawi efektu mieszkańcy Opola.

- Szalik połączył pokolenia. W tym przedsięwzięciu brała udział młodzież szkolna, studenci, ale też seniorzy, emeryci. To jest fantastyczna sprawa, bo każdy w Walentynki mógł ciepło pomyśleć o wieży, w każdym odezwały się dobre uczucia. Szalik był zszywany z różnych elementów – mówi szefowa Towarzystwo Przyjaciół Opola Maria Przebindowska.

- Pomagałem kupować tasiemki, byłem zaangażowany w proces szycia szalika. Osoby, które były w to zaangażowane, wspólne spędzały czas. Jestem dumy, czuję się opolaninem, cieszę się, bo ten szalik powstał nie tylko z okazji święta zakochanym ale również 800-lecia Opola – mówi Henryk Mendel.

Dodajmy, że jest to równocześnie próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii największy szalik.
Inicjatorem pomysłu jest Towarzystwo Przyjaciół Opola.
Maria Przebindowska, Henryk Mendel
Szalik połączył pokolenia [film Piotr Wrona]

Zobacz także

2017-11-08, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Ostatnia wystawa z cyklu Opole Główne [ZDJĘCIA] W sali wystawienniczej na stacji PKP Opole Głowna czynna jest, ostatnia z cyklu, wystawa prac malarskich opolskich artystów. Ósma wystawa kończy cykl „Stacja Opole Główne”. » więcej 2017-11-03, godz. 13:12, Patronaty - polecamy „Stacja - Opole Główne” - ostatnia z wystaw do 30 listopada Zbiorowa prezentacja malarstwa pod tytułem „A to jest miasto niebo ogrodzone murami” to ostatnia wystawa w ramach cyklu „Stacja - Opole Główne”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy wtorek (07.11) w sali dworca PKP. Początek… » więcej 2017-10-21, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Spacerowali śladami opolskich Żydów. Opole było wielokulturowe i wielowyznaniowe Stara synagoga, kirkut czy kamienice przy ul. Krakowskiej - opolanie poznali historię miejskiej gminy żydowskiej. W ramach wydarzenia 'Judaica Opole - ocalić od zapomnienia' odbył się spacer, podczas którego można było poznać miejsca… » więcej 2017-10-17, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Synagogi, browary, sklepy, szkoły i żydowski kirkut – wybierz się w podróż po przedwojennej gminie żydowskiej w Opolu Na recital piosenek klezmerskich z krakowskiego Kazimierza w wykonaniu Marty Bizoń zaprasza w najbliższy piątek (20.10) Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek o godz. 18:00. To jedno z wydarzeń w ramach projektu „Judaica Opole -… » więcej 2017-10-16, godz. 08:18, Patronaty - polecamy 'Stacja Opole Główne' - wystawa czynna do 4 listopada Do 4 listopada w sali dworca PKP Opole Główne będzie można oglądać wystawę malarstwa „Było… Jest… Będzie”. To kolejna wystawa w ramach cyklu „Stacja Opole Główne”. Swoje prace zaprezentuje czwórka artystów formacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »