800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2016-02-14, 18:00 Autor: Piotr Wrona

[FILM] W święto zakochanych szalik otulił najbardziej znany opolski zabytek - Wieżę Piastowską

Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Waży 31 kilogramów, ma 38 metrów długości, powstawał przez ponad dwa miesiące, i dziś został zawieszony na Wieży Piastowskiej. Mowa o szaliku, w stworzenie którego zaangażowali się opolanie.
Przez kilka najbliższych dni będzie atrakcją najbardziej charakterystycznego zabytku w Opolu. Jego zawieszanie zaczęło się przed południem, a punktualnie o 12:00 na placu przed Urzędem Wojewódzkim zebrali się ciekawi efektu mieszkańcy Opola.

- Szalik połączył pokolenia. W tym przedsięwzięciu brała udział młodzież szkolna, studenci, ale też seniorzy, emeryci. To jest fantastyczna sprawa, bo każdy w Walentynki mógł ciepło pomyśleć o wieży, w każdym odezwały się dobre uczucia. Szalik był zszywany z różnych elementów – mówi szefowa Towarzystwo Przyjaciół Opola Maria Przebindowska.

- Pomagałem kupować tasiemki, byłem zaangażowany w proces szycia szalika. Osoby, które były w to zaangażowane, wspólne spędzały czas. Jestem dumy, czuję się opolaninem, cieszę się, bo ten szalik powstał nie tylko z okazji święta zakochanym ale również 800-lecia Opola – mówi Henryk Mendel.

Dodajmy, że jest to równocześnie próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii największy szalik.
Inicjatorem pomysłu jest Towarzystwo Przyjaciół Opola.
Maria Przebindowska, Henryk Mendel
Szalik połączył pokolenia [film Piotr Wrona]

Zobacz także

2017-02-20, godz. 13:30, Kultura i rozrywka Film "Opole Piastów" w Miejskiej Bibliotece Publicznej W ramach obchodów 800-lecia Opola w środę (22.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się prezentacja filmu o Opolu. » więcej 2017-02-18, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Miejska Legenda REkonstrukcja i DEkonstrukcja – wspólny projekt muzeum i galerii Wspólny projekt Muzeum Śląska Opolskiego i Galerii Sztuki Współczesnej pokazuje dzieje miasta na przestrzeni lat. Muzeum proponuje podróż sentymentalną, galeria - nowoczesne spojrzenie na historię Opola. » więcej 2017-02-15, godz. 14:15, Patronaty - polecamy „Miejska legenda – REkonstrukcja / DEkonstrukcja” – wystawy MŚO i GSW Miejska legenda, to wspólny projekt Muzeum Śląska Opolskiego i Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, który dotyczy szeroko pojętej tradycji Opola, zarówno kulturalnej, jak i wizualnej. » więcej 2017-02-13, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Opole wydało album z okazji 800-lecia. Jest też kartka pocztowa, będzie znaczek Niepublikowane zdjęcia, ilustracje czy stare pocztówki ukazujące Opole na przestrzeni wieków można obejrzeć w wydanym przez urząd miasta albumie. Jest to kolejna atrakcja przygotowana w ramach obchodów jubileuszu stolicy regionu. Bogate… » więcej 2017-02-01, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Historie życiem pisane - książka o losach całych rodzin „Historie życiem pisane” to nowa książka opolskiej dziennikarki Teresy Zielińskiej. Autorka przez lata związana była z Radiem Opole, w którym zajmowała się przede wszystkim publicystyką kulturalną i sprawami regionu. » więcej
15161718192021
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »