800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2016-02-14, 18:00 Autor: Piotr Wrona

[FILM] W święto zakochanych szalik otulił najbardziej znany opolski zabytek - Wieżę Piastowską

Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Szalik połączył pokolenia [fot. Piotr Wrona]
Waży 31 kilogramów, ma 38 metrów długości, powstawał przez ponad dwa miesiące, i dziś został zawieszony na Wieży Piastowskiej. Mowa o szaliku, w stworzenie którego zaangażowali się opolanie.
Przez kilka najbliższych dni będzie atrakcją najbardziej charakterystycznego zabytku w Opolu. Jego zawieszanie zaczęło się przed południem, a punktualnie o 12:00 na placu przed Urzędem Wojewódzkim zebrali się ciekawi efektu mieszkańcy Opola.

- Szalik połączył pokolenia. W tym przedsięwzięciu brała udział młodzież szkolna, studenci, ale też seniorzy, emeryci. To jest fantastyczna sprawa, bo każdy w Walentynki mógł ciepło pomyśleć o wieży, w każdym odezwały się dobre uczucia. Szalik był zszywany z różnych elementów – mówi szefowa Towarzystwo Przyjaciół Opola Maria Przebindowska.

- Pomagałem kupować tasiemki, byłem zaangażowany w proces szycia szalika. Osoby, które były w to zaangażowane, wspólne spędzały czas. Jestem dumy, czuję się opolaninem, cieszę się, bo ten szalik powstał nie tylko z okazji święta zakochanym ale również 800-lecia Opola – mówi Henryk Mendel.

Dodajmy, że jest to równocześnie próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii największy szalik.
Inicjatorem pomysłu jest Towarzystwo Przyjaciół Opola.
Maria Przebindowska, Henryk Mendel
Szalik połączył pokolenia [film Piotr Wrona]

Zobacz także

2017-04-08, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Ruszyła akcja "800 drzew na 800 lat Opola" W parku, na osiedlu Armii Krajowej w Opolu posadzono 100 drzewek, które mają rozpocząć akcję '800 drzew na 800 lat Opola'. Na miejscu pojawili się mieszkańcy Opola, sportowcy, a także włodarze miasta. » więcej 2017-03-31, godz. 10:00, Kultura i rozrywka Obrazy Bolesława Polnara do 7 maja można oglądać w GSW. Tłumy na wernisażu 'Byty pokątne' - taki tytuł nosi retrospektywna wystawa obrazów zmarłego w 2014 roku Bolesława Polnara. Opolanie tłumnie przybyli na wernisaż, by zobaczyć obrazy opolskiego malarza, który z powodzeniem wystawiał swoje prace w całej… » więcej 2017-03-30, godz. 16:15, Kultura i rozrywka O architekturze Opola z okazji 800-lecia '800 lat Opola zapisane w architekturze miasta' to temat konferencji, w której udział wzięli architekci, znawcy historii miasta i młodzież. Rozmawiano o powojennej odbudowie stolicy regionu, modernistycznej architekturze i średniowiecznym… » więcej 2017-03-30, godz. 07:00, Kultura i rozrywka Hamada i Beski wspominali swoje początki w Opolu Muzeum Śląska Opolskiego zaprosiło Andrzeja Hamadę, opolskiego architekta i miłośnika miasta oraz malarza Jerzego Beskiego na wieczór wspomnień o Opolu. Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia Opola. » więcej 2017-03-29, godz. 06:00, Kultura i rozrywka Prawie 400 tys. zł od Opola dla województwa na kulturę Opole wesprze województwo opolskie kwotą 390 tys. zł. Będzie to dofinansowanie na organizację wydarzeń kulturalnych w mieście. » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »