Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-02-26, 18:36 Autor: Iwona Tokarska

Choć zrobił karierę w USA nie zapomniał o swojej szkole. Współtwórca ChatuGPT ufundował stypendia

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Pół miliona złotych przekazał Wojciech Zaremba dla swojej byłej szkoły na fundusz stypendialny i utworzenie supernowoczesnej pracowni informatycznej.
Zaremba jest jednym z twórców ChatuGPT i pracuje w OpenAI - tę organizację Elon Musk założył w celu rozwijania sztucznej inteligencji. 35-letni kluczborczanin od kilku lat pracuje w Dolinie Krzemowej i mieszka w San Francisco. Współpraca ze szkołą rozpoczęła się rok temu od spotkania online z uczniami. Krystyna Błażewska, dyrektorka ZSO w Kluczborku, mówi o swojej pierwszej reakcji na informację o darowiźnie.
Prezent od ucznia. Relacja: Witold Wośtak

Zobacz także

2024-04-19, godz. 16:15, ROD - artykuły Kaczki w niebezpieczeństwie. Akcja na Pasiece Uczniowie z opolskiego Plastyczniaka ratowali kaczą rodzinę, która postanowiła wybrać się na spacer wzdłuż ruchliwej ulicy Strzelców Bytomskich. » więcej 2024-04-19, godz. 09:39, ROD - artykuły Mają pomóc dzieciom w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej Uczą najmłodszych radzenia sobie z emocjami, pracy w grupie, wspólnych zabaw i rozmowy. Szkoły podstawowe w gminie Strzelce Opolskie realizują od kilku tygodni projekt „Strzelecki TUS”. » więcej 2024-04-18, godz. 16:10, ROD - artykuły Rozbije kamienie nerkowe w drobny pył... Nowoczesny sprzęt trafił do USK Nowoczesny sprzęt do leczenia kamicy nerkowej otrzymali urolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Chodzi o rozdrabnianie kamieni w drobny pył za pomocą lasera lub kompletne ich usunięcie z organizmu. » więcej 2024-04-18, godz. 10:37, ROD - artykuły Szybkość myślenia, liczenie i dobra kondycja... Mistrzostwa Opola w tabliczce mnożenia Do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego numer 2 w Opolu dotarły reprezentacje trzecioklasistów z szesnastu szkół podstawowych stolicy regionu. » więcej 2024-04-17, godz. 16:13, ROD - artykuły Barka harcerzy-żeglarzy "tonie". Na remont potrzeba 3 mln Holownik parowy Radgost został zbudowany w holenderskiej stoczni w 1949 roku. Jednostka pływała po Odrze i Kanale Gliwickim, później była bazą noclegową, a pod koniec lat 70. stała się 'Barką', przystanią dla opolskich harcerzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »