Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2023-01-13, 17:19 Autor: Wiesław Kolbusz

Dopłaty do nauczania języka niemieckiego obciążają samorządy

Podręcznik do nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości niemieckiej [fot. Monika Pawłowska]
Podręcznik do nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości niemieckiej [fot. Monika Pawłowska]
35 opolskich samorządów dopłaca z własnej kasy do nauczania języka niemieckiego jako ojczystego dla dzieci. Mija piąty miesiąc roku szkolnego, w którym ograniczono pieniądze na ten cel.
W naszym województwie są 54 gminy, w których język niemiecki jest nauczany jako ojczysty. Dla przykładu gmina Gogolin otrzymała w tym roku o ponad 800 tysięcy złotych mniej na naukę niemieckiego jako ojczystego. Informacje w tej sprawie zebrał Witold Wośtak.
język niemiecki

Zobacz także

2024-06-26, godz. 16:20, ROD - artykuły Sky is the limit w Raszowej. Balon meteorologiczny wystrzelony! W Raszowej wysoko mierzą. Uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej dzisiaj rano wystrzelili balon meteorologiczny, aby zbadać stratosferę na wysokości 40 kilometrów. » więcej 2024-06-26, godz. 16:15, ROD - artykuły Bezpiecznie na wakacje. Kolejna akcja prewencyjna opolskich policjantów 'Bezpiecznie na wakacje - DK 11' - akcję pod takim hasłem prowadzili od rana opolscy policjanci, inspektorzy transportu drogowego oraz przedstawiciele WORD-u i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. » więcej 2024-06-25, godz. 16:30, ROD - artykuły Ogrody rodzinne do likwidacji? Działkowcy obawiają się o nowe plany ogólne Opolscy działkowcy zaniepokojeni o przyszłość swoich ogrodów. Wszystko przez ustawę o planowaniu przestrzennym. Gminy są zobowiązane do uchwalenia nowych planów ogólnych. W ustawie zapisano, że ROD-y mogą być zlokalizowane tylko… » więcej 2024-06-25, godz. 16:30, ROD - artykuły Wakacje w Górach Opawskich. Turystów na razie mało Nabiera tempa wakacyjny sezon urlopowy. W województwie opolskim największa baza turystyczna znajduje się w Górach Opawskich. Na letnich gości czeka blisko 3,5 tys. miejsc noclegowych. Można wybrać się na Kopę Biskupią, pojeździć… » więcej 2024-06-24, godz. 16:45, ROD - artykuły "Biedronkowe Wianki" ku pamięci śp. kpt. Grażyny Wodiczko W miniony weekend zajrześlimy do Turawy, do opolskich żeglarzy. Opanowali oni 'Rybaczówkę'. Zorganizowali imprezę pod hasłem 'Biedronkowych Wianków'. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »