Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-05-19, 14:33 Autor: Agnieszka Stefaniak

Koronawirus w powiecie prudnickim. Wirus nie jest uśpiony

Szpital powiatowy w Prudniku. Zarządza nim spółka PCM [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpital powiatowy w Prudniku. Zarządza nim spółka PCM [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zamknięto oddział wewnętrzny prudnickiego szpitala. Kwarantanna obowiązuje pracowników i podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich.
Takie są skutki stwierdzenia koronowirusa u pielęgniarki i opiekunki z tych placówek. Szpital ten, jak i dom seniora podlegają powiatowi prudnickiemu. Jak to się stało, że ich personel został zakażony? Sprawdzał to Jan Poniatyszyn.

Tytułem uzupełnienia - oto opolskie statystyki w temacie koronawirusa. Od początku pandemii w województwie zakaziły się 552 osoby, z czego aktualnie chorych jest 292. Do tej pory na Opolszczyźnie walkę z wirusem wygrało 221 mieszkańców regionu. Liczba zmarłych wynosi 40. O ostatnim zgodnie, 90-latki z powiatu opolskiego, poinformowano w dzisiejszym (19.05) porannym raporcie resortu zdrowia.
Koronawirus w powiecie prudnickim. Wirus nie jest uśpiony [autor: Jan Poniatyszyn]

Zobacz także

2020-06-26, godz. 06:50, RTT - artykuły Nowe ognisko koronawirusa. Zachorowały podopieczne i kadra DPS w Kietrzu Nowe ognisko koronawirusa pojawiło się na terenie powiatu głubczyckiego, w domu pomocy społecznej w Kietrzu. Ośrodek jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Placówka sprawuje opiekę nad niepełnosprawnymi dziewczynami… » więcej 2020-06-26, godz. 06:47, RTT - artykuły Na wodzie i na lądzie. Opolska policja melduje gotowość do akcji Wakacje 2020 Funkcjonariusze policji są już gotowi na zbliżające się wakacje. Naszego bezpieczeństwa będą teraz strzegli nie tylko na drogach czy też w miastach, ale również w miejscach letniego wypoczynku. » więcej 2020-06-24, godz. 15:15, RTT - artykuły Woda opada, powódź nam nie grozi, ale strażacy ochotnicy czuwają Ponad 25 druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząstowicach od soboty (20.06) przepompowuje wodę z rowów melioracyjnych do Małej Panwi. Dodatkowo czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, aby nadmiar wody nie zalał ich posesji. » więcej 2020-06-23, godz. 15:30, RTT - artykuły "Chcemy, aby jezioro w Malinie było wizytówką naszej dzielnicy". Powstała nowa plaża Jeśli z planów wakacyjnych, wyjazdowych nic nie wyjdzie to opolanie będą mieli w tym sezonie dodatkową opcję. Powstała nowa plaża wraz z zapleczem na kąpielisku Malina. » więcej 2020-06-23, godz. 15:15, RTT - artykuły Wodowskazy potrzebne. Jest problem z mierzeniem poziomu wody na Osobłodze Wszystko wskazuje na to, że nasz region nie zanotował poważnych strat w trakcie ostatnich opadów deszczu. Sytuacja powodziowa powoli się normuje. Ale przy okazji wyszły pewne niedociągnięcia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »