Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-03-25, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Poród w pojedynkę, to nie poród samotny". Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych

Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Z powodu ogłoszonego stanu epidemii w całym kraju zmienił się przebieg pobytu i porodu dziecka w szpitalach. W Klinicznym Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa kontakt każdej pacjentki zgłaszającej się do placówki medycznej z mężem, bądź inną bliską osobą kończy się za głównym wejściem do szpitala.
Podczas porodu i hospitalizacji może towarzyszyć tylko i wyłącznie personel medyczny. Położne w tym trudnym okresie starają się pracować, tak jak do tej pory. Jedyne czego im brakuje to maseczek, które przy kontakcie z mamą i dzieckiem są niezbędne. Materiał Moniki Matuszkiewicz.
Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2020-03-10, godz. 15:00, RTT - artykuły 26 lat Uniwersytetu Opolskiego "To praca nie na lata, a pokolenia" Uniwersytet Opolski obchodzi dzisiaj (10.03) swoje święto - 26. rocznicę powstania. Uczelnia powstała w 1994 roku w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Opolu. » więcej 2020-03-10, godz. 15:00, RTT - artykuły Obawy hodowców trzody chlewnej. Ktoś podrzuca na fermy szczątki dzików W całym kraju trwa walka z ASF, tymczasem na Opolszczyźnie ktoś podrzuca rolnikom szczątki dzików. Sprawa dotyczy Spółdzielni Opolskie Fermy Trzody Chlewnej w Kolnicy koło Grodkowa. Prezes Rafał Duś zapewnia, że o przypadku nie może być mowy… » więcej 2020-03-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Ogólnopolska akcja "Chodź na łyżwy" Łyżwiarstwo figurowe nie jest takie trudne - o tym przekonują byli zawodnicy, a obecnie trenerzy na lodowiskach w całej Polsce. W Opolu jest możliwość uprawiania tego sportu przez cały rok. Trzeba tylko się przełamać i wejść na lód. A najlepiej… » więcej 2020-03-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Opolszczyzna na razie wolna od koronawirusa. W całym kraju 16 przypadków COVID-19 Opolszczyzna nadal wolna od koronawirusa. Jak potwierdza Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, w regionie nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2. Rzecznik prasowy wojewody… » więcej 2020-03-09, godz. 15:00, RTT - artykuły "Śląski Tucznik". Opolskie świnie karmione paszą z ziołami Trzoda chlewna karmiona ziołami - to pomysł hodowcy z woj. opolskiego. Rafał Duś, prezes spółdzielni rolniczej z Kolnicy, uważa, że mięso jego tuczników jest smaczniejsze, zdrowsze, a smażone na patelni pachnie ziołami. Hodowca podkreśla… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »