Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-25, 12:45 Autor: Katarzyna Doros

Opolscy logistycy wspierają policjantów w kontrolowaniu kwarantanny

Opolscy logistycy wspierają policjantów w kontrolowaniu kwarantanny [fot. 10 Opolska Brygada Logistyczna]
Opolscy logistycy wspierają policjantów w kontrolowaniu kwarantanny [fot. 10 Opolska Brygada Logistyczna]
Opolscy logistycy wspierają policjantów w kontrolowaniu kwarantanny [fot. 10 Opolska Brygada Logistyczna]
Opolscy logistycy wspierają policjantów w kontrolowaniu kwarantanny [fot. 10 Opolska Brygada Logistyczna]
Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej wspierają policjantów w kontrolowaniu osób poddanych kwarantannie domowej. W ten sposób opolscy logistycy realizują kolejne działania związane z walką z koronawirusem w regionie.
- Żołnierze najpierw stawiają się na komisariatach w Kędzierzynie-Koźlu, Strzelcach Opolskich, Namysłowie, Krapkowicach, Prudniku i Głubczycach, a następnie wraz z policjantami ruszają do wyznaczonych miejsc kwarantanny. Podczas kontroli ani żołnierze, ani policjanci nie wchodzą do mieszkań. Kontaktują się z mieszkańcami przez telefon i proszą o podejście do okien, aby mogli zweryfikować rzeczywisty stan domowników w lokalu - mówi kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Dzięki takiej wizycie żołnierze mogą upewnić się, jaki jest stan zdrowia osób objętych kwarantanną oraz sprawdzić, czy te osoby nie potrzebują jakiejś dodatkowej pomocy.

Przypomnijmy, z danych przekazanych przez służby wojewody opolskiego wczoraj (24.03) wynika, że na Opolszczyźnie w kwarantannie domowej pozostają 392 osoby.
kpt. Piotr Płuciennik

Wiadomości z regionu

2020-04-10, godz. 20:35 Orędzie Prezydenta RP w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. "Ofiarami były osoby, które kochały Polskę" Prezydent Andrzej Duda wygłosił uroczyste orędzie w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Powiedział, że była to największa tragedia w powojennej historii Pols… » więcej 2020-04-10, godz. 20:30 Mimo pandemii zachowali tradycje. Opolscy rolnicy przygotowali krzyżyki Mają przynieść urodzaj i zabezpieczyć uprawy przed klęskami żywiołowymi, a samym rolników ochronić przed wypadkami i nieszczęściem. Zgodnie z wielkanocną tradycją… » więcej 2020-04-10, godz. 20:00 Życzenia od harcerek i harcerzy ZHR na czas świąt Wspólnota Podsudeckich Związków Drużyn Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za pośrednictwem Radia Opole składa wszystkim świąteczne życzen… » więcej 2020-04-10, godz. 20:00 Choć nie przecinano wstęgi, to nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu już działa. Przez koronawirusa nie pracuje jednak… Mimo, że nie przecinano wstęgi, to nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu przeprowadza już zabiegi medyczne. » więcej 2020-04-10, godz. 19:45 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. "Suwerenne państwo powinno w pełni wyjaśnić okoliczności śmierci jego elit w Smol… Katastrofa smoleńska była też wstrząsem dla opolskiego parlamentarzysty Jerzego Czerwińskiego. Będąc posłem poznał część z uczestników tragicznego lotu do Smoleńska… » więcej 2020-04-10, godz. 19:15 10. rocznica katastrofy smoleńskiej - z archiwum Radia Opole. Opolskie Krystyny wspominają Krystynę Bochenek - Odeszli politycy, mężowie stanu. Od nas odeszła przyjaciółka - Kryśka - tak zmarłą tragicznie w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek senatu Krystynę Bochenek… » więcej 2020-04-10, godz. 19:00 Program „Maseczka ochronna dla mieszkańców” rusza w gminie Prudnik Dwie maseczki ochronne wielorazowego użytku trafią do każdej rodziny w gminie Prudnik. Po raz pierwszy przeprowadzono też antywirusową dezynfekcję tego miasta… » więcej 2020-04-10, godz. 18:45 Cztery kolejne osoby w regionie zakażone koronawirusem. COVID-19 potwierdzono już u 132 osób Ministerstwo Zdrowia potwierdziło obecność koronawirusa u czterech kolejnych osób na Opolszczyźnie. To trzy kobiety oraz mężczyzna. W sumie na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-04-10, godz. 18:30 Ministerstwo Zdrowia zezwoliło na sezonową wymianę opon. Jednak pod pewnymi warunkami Sezonowa wymiana opon jest dozwolona w trakcie pandemii, ale pod pewnymi warunkami - poinformował w komunikacie na swojej stronie Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego… » więcej 2020-04-10, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka nie poddaje się epidemii. Jest wsparcie dla seniorów i językowe lekcje online Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim dołączyło do akcji #opolskiesiewspiera. Przypomnijmy, to inicjatywa pod patronatem marszałka Andrzeja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »