Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-03-25, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Poród w pojedynkę, to nie poród samotny". Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych

Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Z powodu ogłoszonego stanu epidemii w całym kraju zmienił się przebieg pobytu i porodu dziecka w szpitalach. W Klinicznym Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa kontakt każdej pacjentki zgłaszającej się do placówki medycznej z mężem, bądź inną bliską osobą kończy się za głównym wejściem do szpitala.
Podczas porodu i hospitalizacji może towarzyszyć tylko i wyłącznie personel medyczny. Położne w tym trudnym okresie starają się pracować, tak jak do tej pory. Jedyne czego im brakuje to maseczek, które przy kontakcie z mamą i dzieckiem są niezbędne. Materiał Moniki Matuszkiewicz.
Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2020-03-19, godz. 17:45, RTT - artykuły "Ludzie zaczynają sobie nie radzić". Pracownicy społeczni pomagają starszym, schorowanym i samotnym mieszkańcom Opola w czasie pandemii Od zrobienia zakupów, po zakup niezbędnych leków, przygotowanie paczek żywnościowych, czy też porady psychologiczne. Pracują przez całą dobę, dzięki czemu niezbędna pomoc trafia do najbardziej potrzebujących osób - a są ich tysiące. Pracownicy… » więcej 2020-03-18, godz. 17:46, RTT - artykuły Pandemia koronawirusa zatrzymała ruch turystyczny. Biura podróży i hotele liczą straty Biura podróży od kliku dni zawieszają wszystkie wyjazdy turystyczne w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego. Turyści są wystraszeni i zaniepokojeni obecną sytuacją. Odwołują rezerwacje wycieczek i wczasów. » więcej 2020-03-17, godz. 18:20, RTT - artykuły "Człowiek jest z natury dobry". Gesty solidarności w czasie zagrożenia koronawirusem Samorządy, harcerze, stowarzyszenia, restauracje, bary, czy też społecznicy. W całym kraju - w obliczu epidemii koronawirusa - na różnych płaszczyznach niosą oni pomoc. Nie inaczej jest na Opolszczyźnie. » więcej 2020-03-17, godz. 18:12, RTT - artykuły Domowe przedszkole w czasach zagrożenia epidemicznego. Czym zająć dzieci, kiedy nie mogą wychodzić? Od poniedziałku(16.03) wszystkie placówki oświatowe w kraju są nieczynne w związku z ogłoszonym staniem zagrożenia epidemicznego. Oznacza to, że rodzice razem ze swoimi dziećmi spędzą najbliższe dwa tygodnie w domach. W tym czasie najmłodszym… » więcej 2020-03-16, godz. 15:20, RTT - artykuły Tłumy klientów w sklepach spożywczych. Sprzedawcy proszą o środki odkażające Właściciele opolskich sieci sklepowych proszą o środki dezynfekcji. Jak tłumaczą, prowadzą działalność, ale są problemy z zabezpieczeniem sprzedawców przed zagrożeniem koronawirusem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »