Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-02-24, 15:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wzajemne oskarżenia i pytania. Dlaczego w starorzeczu w okolicach Drogoszowa padają ryby?

Dlaczego w starorzeczu w okolicach Drogoszowa padają ryby? [fot: Daniel Klimczak]
Dlaczego w starorzeczu w okolicach Drogoszowa padają ryby? [fot: Daniel Klimczak]
Na początek temat padniętych ryb w powiecie nyskim. W ubiegłym roku informowaliśmy o masowym śnięciu w okolicach tamy w Piątkowicach, teraz podobny los spotyka ryby żyjące w starorzeczu w okolicach Drogoszowa.
Wędkarze załamują ręce nie tylko z powodu tej ekologicznej katastrofy, ale też mają żal do urzędników, że ci niewiele robią - zwłaszcza, że osoby, którym na sercu leży dobry fauny - wskazują na potencjalnych winowajców. Kto lub co może stać za tym zjawiskiem i co w tej sprawie robią odpowiedzialne za to służby, sprawdzał Daniel Klimczak.
Dlaczego w starorzeczu w okolicach Drogoszowa padają ryby? [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-04-06, godz. 15:00, RTT - artykuły #SolidarnizBiznesem NIE POZWOLĘ CI SIĘ ZAMKNĄĆ. Akcja Krajowej Izby Gospodarczej W całym kraju ruszyła akcja #SolidarnizBiznesem NIE POZWOLĘ CI SIĘ ZAMKNĄĆ. Właściciele pubów, restauracji, salonów fryzjerskich czy kosmetycznych apelują do swoich klientów, aby nie pozostawiać ich samych sobie. Proponują zakup specjalnych… » więcej 2020-04-06, godz. 15:00, RTT - artykuły Przebywanie na działkach jest legalne. Polski Związek Działkowców wydał komunikat Nie ma podstaw do wprowadzania zakazu przebywania i pracy na rodzinnych ogrodach działkowych. To główny wniosek z komunikatu Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, który opublikowano w weekend. Czytamy w nim, że zakaz byłby równoznaczny… » więcej 2020-04-03, godz. 15:15, RTT - artykuły Pandemia na świecie oczami rodaków mieszkających za granicą Ograniczenia w wychodzeniu z domów, limit klientów w sklepach, zakaz podróżowania i kwarantanna dla tych, którzy z zagranicy wracają do domów - takie obostrzenia obowiązują Polaków w związku z epidemią koronawirusa. » więcej 2020-04-03, godz. 15:05, RTT - artykuły Seniorzy gromadnie ruszyli na zakupy. Nie taka była idea nowego przepisu „Pomiędzy godziną 10, a 12 koronawirus nie zasypia. On działa cały czas” - przekonują pracownicy socjalni. W związku z decyzją rządu od wczoraj sklepy spożywcze, drogerie czy też apteki właśnie przez te dwie godziny dedykowane są tylko se… » więcej 2020-04-02, godz. 15:30, RTT - artykuły Więźniowie szyją maseczki. "Przyszła ta epidemia i trzeba pomóc ludziom" Szyć potrafią, co prawda buty, ale przestawienie się na maseczki nie powinno być problemem. Problemem było to, że nie mają maszyn. W dwa dni udało się uzbierać kilka urządzeń, które zalegały w garażach i na strychach mieszkańców powiatu strzeleckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »