Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-10, 14:56 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kiedy przejazd przez nyską tamę będzie legalny?

Tama w Nysie [fot. Paweł Konieczny]
Tama w Nysie [fot. Paweł Konieczny]
Czy nyscy kierowcy będą mogli ponownie korzystać z trzeciej przeprawy przez rzekę, czyli tamy Jeziora Nyskiego? Temat powraca co jakiś czas, tak też było podczas jednej z ostatnich sesji rady powiatu, gdzie byłe i obecne władze starostwa, nie po raz pierwszy zresztą, wytykały sobie nawzajem brak skuteczności w rozwiązaniu problemu.
Obecny zarząd zapewnia, że robi znacznie więcej niż poprzedni, a jego poprzednicy tłumaczą, że w okresie swoich rządów niewiele dało się zrobić. Na horyzoncie pojawiła się nadzieja, że sytuacja zmieni się za kilka miesięcy, nad czym starostwo ma od jakiegoś czasu pracować. Jakie są szanse na to, że tama jeziora ponownie odciąży zakorkowane 2 nyskie mosty, pytał Daniel Klimczak.
Kiedy przejazd przez nyską tamę będzie legalny? [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-01-30, godz. 14:43, RTT - artykuły Wybuch w Lędzinach. Nie żyje mężczyzna, prawdopodobnie był kolekcjonerem militariów W środę (29.01) po godzinie 20:00 doszło do eksplozji w garażu jednego z domów w Lędzinach, przy ul. Jaśminowej. Zginął 39-letni mężczyzna. » więcej 2020-01-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Jakie śmieci, jaki pojemnik? Sprawdź w przeglądarce Zakłady, do których trafiają odpady z naszych gospodarstw domowych, niejednokrotnie zwracają uwagę na niewłaściwą segregację śmieci przez mieszkańców. Zdarzało się już, że gminy musiały podnieść ceny wywozu ze względu na to zjawisko. Niewłaściwa… » więcej 2020-01-29, godz. 15:00, RTT - artykuły Nie chcą kompostowni na skraju wsi Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi, ale inwestycja jest już realizowana. Spółka Synergia Południe z Katowic ma niezbędne pozwolenia, a projekt zakłada, że maksymalna wydajność kompostowni to 9 tysięcy… » więcej 2020-01-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Prudniccy Bonifratrzy chcą prowadzić WTZ Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione w powiecie prudnickim. Wreszcie powstaną tam Warsztaty Terapii Zajęciowej. » więcej 2020-01-28, godz. 14:58, RTT - artykuły Kilkanaście pomysłów na nyską wieżę ciśnień. Czy obiekt będzie zagospodarowany? Nyskie fortyfikacje mają szansę skuteczniej przyciągać turystów. Władze gminy chcą, by dawne pruskie warownie stały się 'produktem eksportowym' miasta. Aby tak jednak się stało, magistrat chce stworzyć centrum historii twierdzy Nysa, w którym… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »