Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-05-08, 15:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Położne świętują. "To zawód ładny ale ciężki"

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
8 maja to w Polsce Dzień Położnej. Ta data nawiązuje do urodzin Stanisławy Leszczyńskiej, która była położną w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Według nakazu Niemców miała zabijać noworodki. Ale ona - pomogła przyjść na świat ponad 3 tys. dzieci, co ważne wszystkie - według przekazów historycznych urodziły się żywe.
Z opolskimi położnymi, tymi, które w zawodzie są już od kilkudziesięciu lat ale i takimi, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową rozmawiała Katarzyna Doros. Był czas na wspomnienia ale i plany.
Położne świętują. "To zawód ładny ale ciężki" [autor: Katarzyna Doros]

Zobacz także

2020-04-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Wypalanie traw. Strażacy i policjanci apelują o zaprzestanie niebezpiecznego procederu Powraca coroczny, wiosenny problem wypalania traw. Od początku roku strażacy na Opolszczyźnie wyjeżdżali do ponad 400 tego typu pożarów. Ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw jest ogromne. Ogień jest żywiołem i nigdy nie możemy mieć… » więcej 2020-04-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Święta wielkanocne. Kolejki przed sklepami, zakaz wyjazdów, zawieszenie zwyczajów Epidemia koronawirusa spowodowała, że choć po zakupy spożywcze wybieramy się znacznie rzadziej, to w związku z rządowymi obostrzeniami każdy, kto wybiera się do dużych supermarketów musi odstać swoje w kolejce. Pandemia ostudziła zapał do… » więcej 2020-04-08, godz. 15:00, RTT - artykuły Święta wielkanocne. W tym roku inne niż pamiętamy Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej - tak w największym skrócie będą wyglądać najbliższe dni na terenie diecezji opolskiej. Tegoroczne święta będą dla wierzących… » więcej 2020-04-08, godz. 15:00, RTT - artykuły Samorządy kupują i szyją maseczki, a pandemię koronawirusa wykorzystują oszuści Coraz więcej osób angażuje się w produkcję maseczek mogących zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotychczas tego typu akcje skierowane były głównie w stronę pomocy służbie zdrowia, jednak coraz częściej efekty takich prac… » więcej 2020-04-07, godz. 15:00, RTT - artykuły Duży ruch na cmentarzach. Administratorzy zastanawiają się nad zamykaniem nekropolii Cmentarze w Opolu pozostaną otwarte mimo ograniczeń związanych z epidemią. Wiele samorządów w Polsce zamknęło bramy nekropolii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na cmentarzu na Półwsi w Opolu czynna jest tylko jedna, główna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »