Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-04-15, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Mali studenci odebrali dyplomy

11. edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
11. edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Zakończyła się jedenasta edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Tym razem wpisy do indeksów otrzymało 420 dzieci w wieku 9-13 lat.
Zorganizowano w sumie 6 wykładów w Opolu i Strzelcach Opolskich,. Zagadnienia były zróżnicowane - od tematyki policyjnej i mundurowej, do postępu technicznego, kriogeniki oraz kosmosu. Na rozdaniu dyplomów był Witold Wośtak.
Politechnika Dziecięca [autor: Witold Wośtak]

Zobacz także

2019-04-11, godz. 16:00, RTT - artykuły Hulajnogi elektryczne - gdzie nimi bezpiecznie jeździć? Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się elektryczne hulajnogi. Niektóre rozpędzają się nawet do 30 km/h. Hulajnogami nie można jednak jeździć po ulicach oraz po ścieżkach rowerowych. Z uwagi na nieprecyzyjne regulacje, użytkownik el ... » więcej 2019-04-10, godz. 16:30, RTT - artykuły Opole ma pierwszą stację ładowania elektrycznych samochodów Stolica regionu wychodzi na przeciw elektromobilności. Na placu Wolności działa już pierwsza stacja do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Zamontowała ją Energetyka Cieplna Opolszczyzny. Do końca wakacji korzystanie z ładowarki bę ... » więcej 2019-04-10, godz. 16:15, RTT - artykuły Opolskie pisanki są najpiękniejsze. Nie może ich zabraknąć na wielkanocnych stołach Bez nich trudno wyobrazić sobie święta wielkiej nocy. Są ozdobą koszyczków oraz świątecznych stołów. Te najpiękniejsze są prawdziwymi arcydziełami. Mają wiele kolorów oraz skomplikowane wzory. Pisanki, bo o nich mowa. Jak je przygotować? ... » więcej 2019-04-10, godz. 16:10, RTT - artykuły "Jedzie baba na kole", czyli wszystko o Śląsku „Jedzie baba na kole” to żartobliwy tytuł minireportażu o Śląsku, Ślązakach, śląskiej gwarze i muzyce. To wszystko stanowi bowiem o naszej tożsamości , a  na szczęście jest wielu pasjonatów, którzy nie tylko starają się tę śląskość pielęg ... » więcej 2019-04-10, godz. 16:00, RTT - artykuły Mimo strajku nauczycieli na Opolszczyźnie udało się przeprowadzić egzamin gimnazjalny Mimo strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne odbyły się we wszystkich szkołach na Opolszczyźnie - informuje kuratorium oświaty w Opolu. Dzięki zmianom w rozporządzeniach skład zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących mógł zostać uzupełni ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »