Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-03-21, 16:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

"O jakość dbają skójki zaostrzone". Nyska kranówka w cyklu wody (o)polskie

Infrastruktura AKWY [Fot.UM Nysa]
Infrastruktura AKWY [Fot.UM Nysa]
Skąd bierze się woda w naszych kranach? Wielu zapewne powie, że spod ziemi i nie będzie to oczywiście błędem, gdyż w przypadku sporej liczby miast tak właśnie jest. Poza tym, jeszcze nie aż tak dawno temu, wielu z nas czerpało wodę z przydomowych studni.
Jednak wody gruntowe to nie jedyne źródło zasilające nasze krany. Bo na przykład mieszkańcy Nysy piją wodę z... rzeki. Czy ta jest lepsza od czerpanej z podziemnych złóż i jak AKWA, czyli nyskie wodociągi, dba o bezpieczeństwo osób, które ją spożywają, to sprawdzał Daniel Klimczak.
Nyska kranówka w cyklu wody (o)polskie [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2019-04-19, godz. 16:00, RTT - artykuły Co kraj to obyczaj. Święta w tyglu tradycji Na jednym, wielkanocnym stole zgodnie staną carpaccio obok żuru, czy śląskie potrawy koło tych pochodzących z Kresów. Święta, to czas, kiedy mieszają się kultury, ale także  zderza się tradycja z nowoczesnością. Wszyscy mieszkamy na Śląsk ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:20, RTT - artykuły Krzyżyki na polach - śląska tradycja na Wielki Piątek Są tworzone w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć przed nieszczęśliwymi wypadkami. Na opolskich wsiach w Wielki Czwartek wykonano tradycyjne krz ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:00, RTT - artykuły "Gra muzyka" walczy w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku Na 15 projektów można głosować w plebiscycie 'Wydarzenie Historyczne Roku'. Wśród wybranych przez jurorów wydarzeń, wystaw i programów edukacyjnych jest m.in opolski przedstawiciel - To pierwsza planszowa gra o polskiej piosence. Gra muzy ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:45, RTT - artykuły Nowatorska operacja w USK Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 86-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Wcześniej tę zastawkę przy użyciu metody przezskórnej (TAVI) wszczepili w Polsc ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:30, RTT - artykuły 11 godzin akcji. Okoliczności wypadku w Schodni, nie żyje jedna osoba Niemal 11 godzin zajęło strażakom wyciągnięcie ciała ofiary wypadku, do którego doszło wczoraj w okolicach Schodni koło Ozimka. Przypomnijmy, na robotników drążących wykop pod kanalizację po godzinie 13-tej osunęła się ziemia. Jednego z p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »