Radio Opole » Benefisy w Studiu M Radia (2010-2011)
2011-01-23, 21:54 Autor: Radio Opole

Benefis abp. Alfonsa Nossola

Niezwykły kapłan, który pamiętał, by „Czynić prawdę w miłości" - arcybiskup Alfons Nossol - w niedzielę (23.01) w Radiu Opole odbył się benefis na jego cześć. Było wiele wzruszeń, wspomnień i podziękowań. Zobacz film prezentujący to wyjątkowe wydarzenie.

Abp. Alfons Nossol oraz Tomasz Zacharewicz

– Bez pomocy arcybiskupa Nossola być może powstałby Uniwersytet Opolski, ale nie jako pierwszy uniwersytet po przemianach w naszym kraju i nie byłby pierwszym uniwersytetem w Wydziałem Teologicznym. Wciąż czujemy wsparcie arcybiskupa dla naszej uczelni – mówiła prof. Krystyna Czaja, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

– Arcybiskup przez swój niesłychany wymiar intelektualny, dar zobiektywizowania pewnych emocji, które w tym regionie bywały, urósł do rangi autorytetu, którego nikt nie przerośnie – dodała prof. Dorota Simonides.

Nie zabrakło także pozdrowień, m.in. z Krakowa od kardynała Stanisława Dziwisza. – Ile było spotkań Jana Pawła II z ks. arcybiskupem. Zawsze się cieszył, gdy ks. arcybiskup przyjeżdżał do Rzymu – przypominał kardynał Dziwisz. – Czasem ks. prałat Dziwisz był zmęczony, kładł się spać, a myśmy wciąż dyskutowali – wspominał abp Alfons Nossol.

Całkowity dochód z benefisu zostanie przeznaczony na budowę Opolskiego Hospicjum.

Dla gościa honorowego zaśpiewali: Chór z Brożca, Chór Uniwersytetu Opolskiego, a także Hanna Hołek i Jakub Kęsy.

Posłuchaj informacji:

O działalności arcybiskupa wypowiadają się prof. Krystyna Czaja i prof. Dorota Simonides:

Wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza i arcybiskupa Alfonsa Nossola:

Zobacz film:

Zobacz film:
http://www.youtube.com/watch?v=2MdUY_1-1dQ


Anna Herok/Ewelina Bernacka
fot. Michał Dróbka/AFRO

Benefisy w Studiu M Radia (2010-2011)

2011-05-20, godz. 20:09 "Benefis, którego nie było" W piątkowy (20.05) wieczór w Studiu M Radia Opole odbył się benefis poświęcony pamięci Ewy Lubowieckiej. Dla słuchaczy i dla publiczności zagrał Teatr im. Jan ... » więcej 2011-05-16, godz. 14:01 „Benefis, którego nie było” pamięci Ewy Lubowieckiej Ten wieczór powinien odbyć się z Jej udziałem, ale „Zegarmistrz światła” był pierwszy. Dlatego po śmierci Ewy Lubowieckiej chcemy, by jeszcze raz zabrzmiał „S ... » więcej 2011-04-17, godz. 22:17 Benefis Zofii Bielewicz w Studiu M W legendarnym Studiu 'M' odbył się benefis Zofii Bielewicz. Okazją do spotkania było 60-lecie pracy artystycznej, które w tym roku świętuje aktorka. Na swoim ... » więcej 2011-04-06, godz. 11:59 Benefis Zofii Bielewicz w Studiu M Benefis Zofii Bielewicz, aktorki urodzonej w Warszawie, ale „od zawsze” związanej ze sceną dramatyczną w Opolu, odbędzie się w Studiu M Radia Opole 17 kwietni ... » więcej 2011-01-28, godz. 17:28 Benefis Anny Panas W Studiu M Radia Opole spotkaliśmy się z piosenkarką, która pokochała swing ze wzajemnością. Anna Panas była kolejnym bohaterem benefisu w Radiu Opole. » więcej 2010-11-21, godz. 02:54 Benefis Michała Bajora 6 listopada 2010 r. w legendarnym Studiu M Radia Opole odbył się wyjątkowy benefis Michała Bajora. To niecodzienne spotkanie z aktorem, piosenkarzem, artystą ... » więcej 2010-11-21, godz. 02:48 Benefis Elżbiety Zapendowskiej Piosenki i wspomnienia, spotkanie przyjaciół i tworzony wspólnie 'jej portret' - w Radiu Opole odbył się benefis Elżbiety Zapendowskiej. Po raz pierwszy od po ... » więcej 2010-11-21, godz. 02:37 Benefis prof. Doroty Simonides Benefis profesor Doroty Simonides otworzył dziś uroczyście studio koncertowe Radia Opole. Wybitna folklorystka, wieloletnia senator i obrończyni śląskości obc ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »