Radio Opole » Wybory prezydenckie 2015 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2015-04-20, 15:09 Autor: Radio Opole

Jacek Wilk o tym, że chce być nowym Wilczkiem, który uwolni polską gospodarkę od kajdanów zbędnych regulacji i obudzi ludzką przedsiębiorczość

- Moje hasło wyborcze to wezwanie do poważnej debaty o Polsce, bo debata, z którą mamy dziś do czynienia nie jest poważna, jest pełna tematów zastępczych, takich jak In vitro, problem może i ważki, ale dla kilku tysięcy osób – powiedział w loży Radiowej mecenas Jacek Wilk, kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP. – Tymczasem Polska wymaga bardzo głębokich reform.

Jacek WilkNasz gość opowiadał, że polityką interesował się zawsze, ale zaczął się w nią angażować, gdy urodziły mu się dzieci i zaczął myśleć poważnie o ich przyszłości.

- Zacząłem się martwić tym, jakie rysują się przed nimi perspektywy i uznałem, że nie mogę siedzieć bezczynnie – mówił Wilk, wspominając, że w 2011 roku wstąpił do Kongresu Nowej Prawicy.

Naszego gościa pytaliśmy o dość mizerne wyniki, jakie osiąga w przedwyborczych sondażach. Z lekkim przekąsem zauważył, że do sondaży nie przywiązuje wielkiej wagi.

- Poza tym nie jest tak źle – zauważył. – W ubiegłotygodniowym sondażu „Newsweeka” dostałem dwa procent, tyle co Magdalena Ogórek.

Pytany o program wyborczy, Wilk stwierdził, że chce powrócić do Wilczka, czyli do wyjątkowo wolnościowych zasad gospodarczych, jakie u kresu Polski Ludowej wprowadził minister Mieczysław Wilczek.

- Do dziś są one wzorem, bo obudziły ludzką aktywność i nie krępowały Polaków niepotrzebnymi regulacjami, w ciągu dwóch lat powstały dwa miliony firm – stwierdził.

Nasz gość podkreślał, że jest wielkim zwolennikiem państwa minimum, które nie mówi ludziom, jak mają żyć i nie próbuje regulować wszystkich sfer życia.

Wilk opowiadał także innych pomysłach: twardej obronie interesu narodowego, likwidacji obowiązku ubezpieczania się w ZUS-ie oraz podniesieniu kwoty wolnej od podatku. Wspomniał też o utworzeniu polonijnych okręgów wyborczych – Polonusi żyjący na całym świecie, mogliby wybierać swoich parlamentarzystów (po trzech posłów i jednym senatorze na kontynent).

Posłuchajcie:

Zobacz także

18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »