Na czele zarządu jest Łukasz Szewczyk, były szef Kongresu Nowej Prawicy w regionie.
- To formacja powstała w wyniku przejścia znakomitej części działaczy z KNP. Kongres Nowej Prawicy w ostatnich dniach przeszedł kilka zawałów serca a ostatnio śmierć mózgową - wyjaśnił Rafał Łężny rzecznik partii KORWIN w naszym regionie oraz wiceprezes tej formacji na Opolszczyźnie.
- Poszliśmy za Januszem Korwin-Mikkem. Ojcowie założyciele KNP czuli się zagrożeni narastającą falą młodych ludzi, którzy do partii się zapisywali. Obawiali się, że stracą wpływ na Janusza Korwin-Mikkego więc go odwołali - przypominał Łężny.
Pojawił się także spór o przyszłość partii. Jedni chcieli trzymać się z daleka od koalicji i kompromisów i uważali, że najlepiej wejść do parlamentu jeśli KNP będzie miało większość. Drudzy natomiast uważali, że kompromisy nie są niczym złym.
- Naszą podstawową marką jest Janusz Korwin-Mikke, dlatego też jego nazwisko zawarto w nazwie nowej partii - mówi Rafał Łężny. Dodaje on, że w KNP zostali wiceprezesi i beton partyjny więc to ugrupowanie jest jak samolot, któremu zabrano silniki w czasie lotu.
- Media nie są nam przychylne, te które mają największą siłę rażenia, gdyby nie to, że Przemysław Wipler ujawnił, że pani Sulik, rzecznik Ewy Kopacz szkoliła również jego nie odnotowałyby faktu powstania naszej formacji - uważa wiceprezes KORWIN w naszym regionie.
Program KORWINU jest zbliżony do programu KNP. - Jesteśmy wolnorynkowcami, za tym aby państwo wycofało się z gospodarki na ile to możliwe, jesteśmy za niskimi podatkami i zmniejszeniem biurokracji - zaznaczał. Dodał także, że liczą na to, że zawiążą koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. - PiS jest już tak wygłodniały władzy, że możliwe, że na to się zgodzą - powiedział w Loży Radiowej.
Partia przygotowuje się teraz do kampanii wyborczej przed wyborami na prezydenta RP. Kandydatem KORWIN-u na prezydenta będzie Janusz Korwin-Mikke.
- Wybory prezydenckie są dla nas ważne, bo to pierwsza połowa meczu w którym wygraną są wybory parlamentarne - dodaje wiceprezes regionalnych struktur.
Posłuchaj: