Radio Opole » Światowy Dzień Radia 2015

Artykuły

2015-02-14, 21:04

Dziękujemy za spotkanie!

W piątek spotkaliśmy się ze słuchaczami w naszym studiu plenerowym - a to ze względu na Światowy Dzień Radia. Dziękujemy za odwiedziny!

Nasze radiowe studio przenieśliśmy do Centrum Handlowego Karolinka. Można było nie tylko posłuchać, ale też zobaczyć, jak tworzymy audycje, podpatrzyć obsługę programu z wozu transmisyjnego, a także dowiedzieć się więcej o technologii DAB+, która pozwala nadawać programy radiowe w formie cyfrowej.

Zdjęcia: Daria Placek, prezentacja Wanda Kownacka

2015-02-13, 13:42

Dzień Radia w C.H. Karolinka

Dzisiaj (13.02) nasza rozgłośnia obchodzi Międzynarodowy Dzień Radia, który został ustanowiony w 2011 roku.

Nasze studio jest dziś do godziny 20:00 usytuowane w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Od wczesnych godzin porannych dziennikarze Radia Opole właśnie stamtąd prowadzą swoje programy. Jest okazja, by spotkać radiowców i z nimi porozmawiać.

W Karolince pojawił się także dr Janusz Stasiak, lekarz, który tak wspomina swój pierwszy kontakt z Radiem Opole:

- To było w roku 1989 w szpitalu wojskowym. Audycję prowadził wtedy Janusz Maćkowiak. Robiliśmy "Białą sobotę". Ta miłość do waszej rozgłośni trwa do dziś i często tam goszczę. Czuje się tam jak w domu przy rodzinie.

 Adam Wołek

2015-02-13, 08:54

Światowy Dzień Radia. ZDJĘCIA

Dziś od 9:00 do 20:00 audycje nadajemy z Centrum Handlowego "Karolinka" w Opolu. Zapraszamy!Dlaczego przywiązujemy się do konkretnej rozgłośni radiowej, a do kanału telewizyjnego nie? Czy można mówić o miłości do radia? Na ile radio wciąga? O to we WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ zapytamy przyjaciela Radia Opole dr. Janusza Stasiaka. Poza tym z przepastnego worka archiwum naszej rozgłośni wyciągniemy szczególne nagrania. Ciarki przejdą po plecach, gdy wrócimy do powodzi z 1997 roku, do rozmowy z Karolem Musiołem, czy relacji z zaciekłej walki Opolan o województwo...

W LOŻY RADIOWEJ po 12:00 o tym, co młodzi ludzie widzą w radiu, porozmawiamy ze studentami z rozgłośni Radia Sygnały. Z kolei po 14:00 o przyszłości radia w dobie multimediów podyskutujemy z medioznawcą Radosławem Święsem z Uniwersytetu Opolskiego.

Po 15:00 będzie okazja wspólnie z red. Januszem Maćkowiakiem poprowadzić magazyn RYNEK. Porozmawiamy o roli radia w obliczu rodzącej się konkurencji tzw. nowych mediów, a także zastanowimy się, jak zmieniło się nasze życie w momencie powstania dużych centrów handlowych, jak Centrum Handlowe "Karolinka", z którego audycję nadajemy.

Po 17:00 Tomasz Zacharewicz zaprosi na REWIRY KULTURY, a wśród gości zawita do naszego studia zespół Shantażyści.

Więcej informacji o programie Radia Opole tu: PROGRAM. Radia Opole można słuchać tu: RADIO OPOLE

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »