Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-10-07, 19:44 Autor: Radio Opole

Kłosowski przepraszać nie musi

Poseł Sławomir Kłosowski nie będzie musiał przepraszać wicewojewody Antoniego Jastrzembskiego. Chodziło o wypowiedź lidera PiS, który stwierdził, że w regionie stosuje się podwójne standardy prawne, dla koalicji i opozycji. Użył przy tym nazwiska wicewojewody Jastrzembskiego. Ten złożył więc wniosek o sprostowanie wypowiedzi.

Sąd uznał, że Kłosowski przepraszać nie musiSędzia Sądu Okręgowego w Opolu po rozpoznaniu w trybie wyborczym sprawy postanowił oddalić wniosek wicewojewody.

– Według prawa wyborczego kandydatowi przysługuje ochrona prawna, gdy na jego temat w ramach kampanii wyborczej podawane są nieprawdziwe informacje. W tym wypadku nie ma mowy o faktach – usłyszeli uczestnicy procesu w uzasadnieniu postanowienia. – To ocena pewnego zbioru informacji, które dziennikarz wskazywał w swojej publikacji prasowej. Skoro zatem jest to komentarz, ocena, jako taka może być subiektywna i nie podlega ochronie w trybie artykułu 111 Kodeksu wyborczego – podano w uzasadnieniu.

– Uwierzyłem w sądy – komentuje poseł Kłosowski. – Miałem trochę mieszane uczucia, bo trudno mi było dobić się do tzw. swobodnej wypowiedzi, jak to w sądach bywa. Natomiast cały czas czułem, że racja jest po mojej stronie, nic złego nie zrobiłem. Czuję się usatysfakcjonowany tym, krótko mówiąc wygrałem i się cieszę z tego – tłumaczy poseł PiS.

– Nie ma czego komentować – twierdzi z kolei wicewojewoda Jastrzembski. – Wyroku sądu się nie komentuje, wyrok sądu się akceptuje, i tyle mojego komentarza – mówi Jastrzembski.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Obie strony mają 24 godziny na złożenie zażalenia do postanowienia sądu. – Nie podjąłem jeszcze decyzji, czy to koniec sprawy. Rozmawiam z prawnikami – dodaje wicewojewoda.

Posłuchaj informacji:


Kamila Zawłocka (oprac. Wanda Kownacka)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »