Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-08-31, 12:07 Autor: Radio Opole

Zdaniem ekspertów kampania nabierze rumieńców

Po zarejestrowaniu list kandydatów do obu izb parlamentu kampania wyborcza zapewne nabierze rumieńców. Choć, zdaniem ekspertów uczestniczących w pierwszej przedwyborczej debacie Radia Opole i TVP Opole, i tak jest już dynamiczna. – W porównaniu do poprzedniej kampanii, początek tej jest bardzo dynamiczny. Również na poziomie regionalnym politycy będą podejmować różnego rodzaju akcje – mówi politolog Błażej Choroś.

 Jakie to akcje? To już zależy od pomysłowości polityków. Radio Opole dowiedziało się, że np. kandydujący do Senatu w okręgu wschodnim Jarosław Chołodecki chce objechać wszystkie gminy swojego okręgu rowerem.

– Kampania jest krótka, więc zapewne będzie ostra – przypuszcza Tomasz Grzyb, psycholog społeczny. – Jestem przekonany, że jeszcze się rozkręci. Myślę , że pojawią się także różne straszne epitety.

Epitety zamiast merytorycznej debaty? To niewykluczone, bo dziś (31.08) w samo południe Ruch Autonomii Śląska chce wręczyć posłowi Sławomirowi Kłosowskiego "tytę dla laika", czyli szkolną tytę wypełnioną materiałami na temat śląskiej kultury. Zdaniem Piotra Długosza z Ruchu Autonomii Śląska, poseł Kłosowski, który bardzo ostro atakuje ideę autonomii Śląska, nie zna historii regionu.

Zdaniem ekspertów, takie happeningi nie mogą jednak zastąpić rzeczowej debaty o problemach województwa, a zwłaszcza tych, które można rozwiązać tylko na szczeblu parlamentarnym.

– Ja bym oczekiwał konkretnej debaty, tzn. konkretnych pomysłów. Istnieje realna szansa na to, by Opole było lepiej skomunikowane z Warszawą. Na północ zazwyczaj nie jeździmy zbyt dużo i niektórzy przestają jeździć – mówi ekonomista Witold Potwora.

Kolejna debata Radia Opole i TVP Opole w najbliższy poniedziałek (05.08) o godz. 17:30.

Posłuchaj informacji:

Marek Świercz (oprac. Karolina Kopacz)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »