Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole Ekstra na piątek, 28 kwietnia 2017 roku

18:00 RADIO OPOLE EKSTRA 18:00-24:00
Najpiękniejsze audycje, najciekawsze nagrania, historia regionu zapisana na taśmach radiowych. Z okazji 65-lecia istnienia Radia Opole proponujemy specjalny program „Radio Opole Ekstra”, w którym prezentujemy wyjątkowe materiały zachowane w naszych archiwach. Najstarsze mają ponad 60 lat! To okazja posłuchania wywiadów, reportaży, relacji... Mamy nadzieję, że wybiorą się Państwo z nami w tę szczególną, urodzinową dla nas podróż!

Co dziś w programie?
  • 150 lat temu ze Śląska Opolskiego wyjechała grupa Ślązaków do Teksasu. O ich życiu opowiada ks. Wojciech Reisch - proboszcz parafii Panna Maria w Teksasie. Występuje także zespół Silesia z Łubnian, który został zaproszony na obchody jubileuszowe. Autorem reportażu z 2004 roku jest Adrian Chimiak.
  • Najtrudniej mówić o prozaicznych rzeczach w interesujący sposób. Nasi radiowcy mają taką umiejętność. W 1965 roku, Kazimierz Kowalski przygotował program pod tytułem: "Chwila, gdy dzień się rozpoczyna”. Śledzimy w nim rozpoczynający się dzień, śpiew ptaków, pojedynczych ludzi spieszących się do pracy.
Żeby słuchać Radia Opole, wystarczy wejść na nasz player w prawym górnym rogu strony internetowej i wybrać strumień „Radio Opole Ekstra”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »