Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole Ekstra na czwartek, 17 sierpnia 2017 roku

0:00 RADIO OPOLE EKSTRA 00:00-06:00
Najpiękniejsze audycje, najciekawsze nagrania, historia regionu zapisana na taśmach radiowych. Z okazji 65-lecia istnienia Radia Opole proponujemy specjalny program „Radio Opole Ekstra”, w którym prezentujemy wyjątkowe materiały zachowane w naszych archiwach. Najstarsze mają ponad 60 lat! To okazja posłuchania wywiadów, reportaży, relacji... Mamy nadzieję, że wybiorą się Państwo z nami w tę szczególną, urodzinową dla nas podróż!

Co dziś w programie?
  • Ewa Lubowiecka w 2002 roku przygotowała wspomnienie o Teatrze Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Unikalna rozmowa, którą po spektaklu "Akropolis" wg Stanisława Wyspiańskiego przeprowadził Jerzy Falkowski z Jerzym Grotowskim. Wypowiadają się również: Ludwik Flaszen i Józef Szajna.
  • Stefan Skrzypecki, wyśmienity komentator sportowy zajmował się również tematyką wspomnieniową. Jeden z programów z 1987 roku poświęcił Apolonii Fojcik. Opowiada ona historię swego życia, działalność w Związku Polaków w Niemczech, zespołach, pobyt w więzieniu i obozie koncentracyjnym.
Żeby słuchać Radia Opole, wystarczy wejść na nasz player w prawym górnym rogu strony internetowej i wybrać strumień „Radio Opole Ekstra”.

PROGRAM DNIA

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »