Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole Ekstra na niedzielę, 26 lutego 2017 roku

18:00 RADIO OPOLE EKSTRA 18:00-24:00
Najpiękniejsze audycje, najciekawsze nagrania, historia regionu zapisana na taśmach radiowych. Z okazji 65-lecia istnienia Radia Opole proponujemy specjalny program „Radio Opole Ekstra”, w którym prezentujemy wyjątkowe materiały zachowane w naszych archiwach. Najstarsze mają ponad 60 lat! To okazja posłuchania wywiadów, reportaży, relacji... Mamy nadzieję, że wybiorą się Państwo z nami w tę szczególną, urodzinową dla nas podróż!

Co w programie?
  • Rozpoczniemy "Balladą o rakach, rybach i płaszczu nieprzebijalnym" autorstwa Mariana Staszyńskiego. Reportaż pokazuje, że wędkarstwo to coś więcej niż sposób na życie. Bohaterem jest bowiem człowiek, który od 41 lat "moczy kija".
  • "Pani Baseball", również autorstwa Staszyńskiego to historia nie człowieka, ale całego miasta, którym zawładnęła miłość do baseball'a. Skąd baseball wziął się w Brzegu, Dlaczego właśnie ta dyscyplina sportowa? Będzie to opowieść o sukcesach i nagrodzie za pracę z dziećmi i dla dzieci. Opowiada dyrektorka szkoły jakich mało.
  • Następnie opowiemy historię sokolnika, jedynego w naszym regionie i najmłodszego w całej Polsce. Piotr Dudek to bohater kolejnego reportażu Mariana Staszyńskiego pt. "Sokół Opolski". Będzie to opowieść o niezwyklej miłości, bo miłości sokolnika do drapieżnych ptaków.
  • Na koniec Marian Staszyński oprowadzi nas po tzw. "polskim piekiełku". Mówić będziemy o firmie Galmet znajdującej się w Głuchołazach. Opowiemy o próbach ratowania filii i o tym jakie towarzyszyły temu donosy czy fałszywki.


Żeby słuchać Radia Opole, wystarczy wejść na nasz player w prawym górnym rogu strony internetowej i wybrać strumień „Radio Opole Ekstra”.

Zapraszamy do słuchania od 7 stycznia!
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »