Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole Ekstra na sobotę, 25 marca 2017 roku

0:00 RADIO OPOLE EKSTRA 00:00-06:00
Najpiękniejsze audycje, najciekawsze nagrania, historia regionu zapisana na taśmach radiowych. Z okazji 65-lecia istnienia Radia Opole proponujemy specjalny program „Radio Opole Ekstra”, w którym prezentujemy wyjątkowe materiały zachowane w naszych archiwach. Najstarsze mają ponad 60 lat! To okazja posłuchania wywiadów, reportaży, relacji... Mamy nadzieję, że wybiorą się Państwo z nami w tę szczególną, urodzinową dla nas podróż!

Co dziś w programie?
  • Krótkofalowcy stanowili kiedyś liczną grupę hobbystów. Kontakt z ludźmi w najodleglejszych zakątkach świata był kiedyś - w epoce przed Internetem - możliwością poznania zagranicznych przyjaciół i ich mentalności. Każdy z konstruktorów radiostacji był na swój sposób radiowcem. "To jest Radio" - reportaż Witolda Nowickiego z 1978 roku pokazuje osiągnięcia i pasje krótkofalowców.
  • Dr Piotr Świerc to jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla polskiej muzykologii. Zajmował się przede muzyką regionalną. Jego pasją były polskie pieśni ludowej na głosy solowe, chóry i instrumenty. Zamiłowanie do pieśni tradycyjnych wpoiła mu jego babka, która sama śpiewała wiele z nich. Lata młodości zmieniły dorosłego człowieka w wyjątkowego znawcę kultury ludowej. W reportażu Stefana Śmiełowskiego z 1978 roku można usłyszeć zapomniane już dzisiaj pieśni z regionu opolskiego.
Żeby słuchać Radia Opole, wystarczy wejść na nasz player w prawym górnym rogu strony internetowej i wybrać strumień „Radio Opole Ekstra”.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »