- Mamy do czynienia z demokratyzacją, kiedyś panował monopol i nieliczni mogli zaistnieć - mówi Sztompke.
- Najwybitniejsi kompozytorzy pisali piosenki, najwybitniejsi pisali teksty i najlepsze orkiestry towarzyszyły artystom w nagraniach. Popularne utwory były grane na antenie radia do upadłego. Teraz przyszła demokracja i nie trzeba mieć znajomego w radiu, aby coś znalazło się na antenie, każdy utwór można zamieścić na stronie internetowej i tym sposobem zainteresować słuchaczy – mówi Sztompke.
Dodatkowo Sztompke zauważa, że dzisiejszy rynek muzyczny coraz częściej przenosi się do internetu. - Mnie osobiście to się nie podoba, ale z rzeczywistością nie można dyskutować - dodaje.
Posłuchaj:
Piotr Wrona
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.