– Część z nich trafia do naszych zbiorów – mówi Paweł Panic z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
– Mamy m.in.: stroje Alibabek, Steni Kozłowskiej, sukienkę Elżbiety Wojnowskiej, sukienkę Kasi Kowalskiej, surdut Janusza Panasewicza, płaszcz i kapelusz Bogusława Meca. Oprócz tego mamy też elementy strojów scenicznych, np. buty Bogusława Meca, buty Marka Grechuty. Mamy też charakterystyczny pomarańczowy kostium Natalii Kukulskiej z lat 90. Nasze ostatnie nabytki to suknia Justyny Steczkowskiej i kostium Reni Jusis – wylicza Paweł Panic.
– Część zbiorów trafia do nas jako darowizna, część natomiast kupiliśmy od fundacji muzycznej, która zajmuje się pomocą różnym muzykom. Kilka kostiumów mamy także w depozycie, m.in. charakterystyczny strój Izabeli Trojanowskiej – dodaje Paweł Panic z MPP.
Kostiumy artystów z KFPP będzie można zobaczyć na wystawie stałej w MPP w Opolu. Data otwarcia wystawy wciąż nie jest jednak znana.
Posłuchaj wypowiedzi naszego rozmówcy:
Justyna Krzyżanowska
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.