Radio Opole » Studio M » Koncerty w Studiu M im. SBB » Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia…
2020-07-27, 13:51 Autor: Justyna Krzyżanowska

Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia. Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć!

Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia. Będzie transmisja – to trzeba zobaczyć! Zaczynamy o 20:00
Zakuka, to folkowy projekt muzyczny inspirowany melodiami ludowymi śląska opolskiego. Artyści kreują swój oryginalny styl wykorzystując tradycyjne melodie i teksty w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami.
Zespół już niedługo odwiedzi Radio Opole, a stanie się to w czwartek 6 sierpnia w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, niestety wciąż bez udziału publiczności. Wydarzenie będzie w całości transmitowane na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym radia.

Grupę Zakuka tworzą wokalistka Żaneta Plotnik (znana słuchaczom Radia Opole z prowadzonej w poniedziałki po 18:05 audycji "Dobre Granie Ekstra") i gitarzysta Jakub Mitoraj, występujący na scenie wspólnie z muzycznymi przyjaciółmi. Ich koncert to opowieść łącząca przeszłość z przyszłością. Zakuka to coś więcej niż muzyka, dobra zabawa i historia… to powrót do własnych korzeni, które są podstawą budowania tożsamości we współczesnym świecie.

Dodajmy, że Zespół Zakuka za swoją koncertową działalność otrzymał nagrodę i tytuł Opolskiej Marki 2019, a także znalazł się w gronie finalistów XXIX Międzynarodowego Festiwalu Ludowego Mikołajki Folkowe w Lublinie. Można ich było także zobaczyć i usłyszeć na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w koncercie "Debiuty", podczas którego w plebiscycie słuchaczy Radia Opole zostali nagrodzeni za najlepszy debiut. Ponadto, występowali podczas Dni Opola czy Festiwalu Opolskie Lamy.

W maju tego roku światło dzienne ujrzał maxi singiel grupy zapowiadający ich debiutancki album. Znajdują się na nim piękne opolskie melodie zrobione w zupełnie nowej odsłonie, których można posłuchać tutaj. Dodajmy, że singiel "Słoneczko się skryło" w maju br. znalazł się na playliście Radia Opole.

W dniu koncertu zespół zawita po 17:00 do audycji "Dobre Granie". Kto nie będzie mógł tego dnia koncertu obejrzeć, wrócimy do tego wydarzenia w audycji "Twoja Muzyka" w sobotę 22 sierpnia.

6 sierpnia br. o godz. 20:00 w Studiu M im. SBB zespół wystąpi w składzie: Żaneta Plotnik, Kuba Mitoraj, Mateusz Dźwigała i Michał Maliński.

Więcej informacji na temat zespołu można znaleźć na ich oficjalnej stornie internetowej oraz w mediach społecznościowych: Facebook i Instagram.

Koncert zespołu Zakuka w Studiu M im. SBB organizuje Radio Opole a sponsorem wydarzenia jest Spółka EXPLOMET z Opola.
Zakuka - zapowiedź koncertu w Studiu M. im SBB Radia Opole

Zobacz także

2021-04-14, godz. 08:54 Nocny Kochanek ze specjalnym koncertem dla słuchaczy Radia Opole - dziś (14.04) w Dobrym Graniu! Nocny Kochanek powrócił na scenę! Metalowi prześmiewcy wyruszyli w trasę koncertową po rozgłośniach radiowych w całej Polsce. Zespół prezentuje „alkustyczne”… » więcej 2021-03-05, godz. 19:12 Mizia & Mizia Blues Band z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole! [FILM, ZDJĘCIA] Bluesowe klimaty w Radiu Opole! Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu Mizia & Mizia Blues Band - wrocławskiego zespołu, który na scenie Studia M… » więcej 2021-03-04, godz. 09:25 Bluesowe klimaty w Studiu M im. SBB. Mizia & Mizia Blues Band tym koncertem uczczą 20-lecie zespołu - premiera w piątek… Wrocławski zespół Mizia & Mizia Blues Band obchodzi 20-lecie działalności. Rocznicę powstania świętują koncertem w Studiu M im. SBB. Pozostając wiernym… » więcej 2021-02-15, godz. 20:00 EABS w Studiu M im. SBB Radia Opole - "Trying to Put the Blame on Me" [FILM] Trochę magii z radiowego studia. EABS wykonuje “Trying to Put the Blame on Me” w Studiu M im. SBB Radia Opole. To część koncertu, jaki mogli Państwo usłyszeć… » więcej 2021-02-01, godz. 14:01 Józef Skrzek nagrywa w studiu muzycznym im. SBB. "Powracam do Josephine" [ZDJĘCIA] Multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor Józef Skrzek powrócił do Studia M imienia SBB w Radiu Opole. Artysta nagrywa nowy materiał muzyczny ale doskonale… » więcej 2020-12-13, godz. 19:40 Pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach zabrzmiały w Studiu M im. SBB. Okazją była 39. rocznica wprowadzenia stanu… Białostocka formacja The Dziemians wystąpiła w Studiu M imienia SBB Radia Opole. Tym razem lider zespołu i wokalista Maciej Dziemiańczuk przygotował zestaw… » więcej 2020-12-10, godz. 19:11 Fenomenalny koncert EABS. "Discipline of Sun Ra” [ZDJĘCIA] EABS po raz kolejny odwiedzili Studio M im. SBB i tradycyjnie udowodnili, że są jednym z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. Spotkanie było dla nas… » więcej 2020-12-07, godz. 08:14 The Dziemians z wyjątkowym koncertem patriotycznym 13 grudnia w Studiu M im. SBB „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „My pierwsza brygada”, „Rota”, „Białe róże”, „Przybyli ułani pod okienko” - to pieśni wciąż… » więcej 2020-12-01, godz. 15:45 Zespół EABS 10 grudnia wystąpi w Studiu M im. SBB! 10 grudnia w Studiu M im. SBB wystąpi zespół EABS! Ostatni raz grali tu 14 lutego zeszłego roku. Zagrali wtedy nie jeden, a dwa koncerty, a bilety na nie rozeszły… » więcej 2020-11-27, godz. 21:58 GOCH. - alternatywny elektropop w stylistyce lat 80. zagościł w Radiu Opole [FILM, ZDJĘCIA] Gratka dla fanów alternatywnego elektropopu w stylistyce lat 80. Duet GOCH. wystąpił w Studiu M im. SBB, prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »