Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » Z Piotrem Milewskim nie tylko o Islandii [ZDJĘCI ...
2018-11-24, 06:50 Autor: Barbara Tyslik

Z Piotrem Milewskim nie tylko o Islandii [ZDJĘCIA]

Piotr Milewski w okolicy Höfn [fot. archiwum prywatne Piotra Milewskiego]
Piotr Milewski w okolicy Höfn [fot. archiwum prywatne Piotra Milewskiego]
Piotr Milewski w studiu Radia Opole [fot. Yoriko Terada]
Piotr Milewski w studiu Radia Opole [fot. Yoriko Terada]
Kiedy aura nie sprzyja dalekim wyprawom, bo wcześniej zapada zmrok, jest szaro i mglisto – pasjonaci podróży sięgają po książkę. Podróżniczą oczywiście. Dziś w magazynie rozmawiać będziemy o książce pachnącej jeszcze farbą drukarską, bo swoją wydawniczą premierę miała 14 listopada. Jej tytuł: „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”, autorstwa Piotra Milewskiego, który m.in. został uhonorowany w 2015 roku główną Nagrodą Magellana w kategorii książek podróżniczych za „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia”.
Natomiast „ Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”, wydana przez Świat Książki, to cykl reportaży nie tylko o odległej wyspie Islandii, ale także filozofii i sensie podróżowania.

Zainteresowani Islandią będą mieli okazję porozmawiać z Piotrem Milewskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, która 28 listopada o godz. 17:00 w Pałacyku WBP, przy ul. Piastowskiej 20, organizuje spotkanie z opolskim pisarzem – podróżnikiem.

Zobacz także

2019-01-12, godz. 06:50 Świat z ulicy Poprzecznej [ZDJĘCIA] W historię Opola wpisuje się nowa wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorka tej ekspozycji, dr Joanna Filipczyk, nadała bardzo romantyczny tytuł: „Świat z ... » więcej 2019-01-05, godz. 06:50 Rafał Fronia - romantyk gór wysokich Sympatycy górskich opowieści będą usatysfakcjonowani. Dziś gościem magazynu turystycznego Obieżyświat jest Rafał Fronia, polski himalaista, uczestnik Narodowe ... » więcej 2018-12-29, godz. 06:50 Uroki Gruzji [ZDJĘCIA] Czy ciekawość świata wynikająca z pasji podróżowania może być stylem życia? W przypadku Jacka Michalskiego, odpowiedz jest potakująca. W magazynie Obieżyświat ... » więcej 2018-12-22, godz. 06:50 Z Kaszub i Mazur ciekawostki [ZDJĘCIA] Instruktor Krajoznawstwa Polski PTTK Jan Janota, który jest pomysłodawcą i organizatorem spotkań w brzeskiej „Kafejce pod Globusem”, poszukuje, a potem zachęc ... » więcej 2018-12-15, godz. 06:50 Z Andrzejem Hamadą - spacer wspomnień [ZDJĘCIA] Z Andrzejem Hamadą, nestorem opolskich architektów, pasjonatem i popularyzatorem historii Opola zapraszamy na spacer wspomnień. Za sprawą naszej wyobraźni dow ... » więcej 2018-12-08, godz. 06:50 Amazonka - najdłuższa rzeka Ziemi [ZDJĘCIA] Pasja do egzotycznych podróży zrodziła się już w dzieciństwie. Po przeczytaniu książki Arkadego Fiedlera „ Orinoko”, marzyła o podróży do Ameryki Południowej, ... » więcej 2018-12-01, godz. 06:50 Jan Cybis w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego [ZDJĘCIA] W polskojęzycznym obiegu naukowym pojęcie turystyki kulturowej zaistniało stosunkowo niedawno, ale jest to jedna z najstarszych form turystyki. Wśród jej różn ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:50 Jesień w chróścickich lasach [ZDJĘCIA] Skoro w tegorocznej edycji, odbywającego się w Łodzi, Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL 2018, opowieść Jana Łukasiewicza „Babie lato nad Gęsim ... » więcej 2018-11-10, godz. 06:50 Turystyczne spotkania w brzeskiej „Kafejce pod Globusem" [ZDJĘCIA] W Brzegu, w okresie jesienno-zimowym działa „Kafejka pd Globusem". Pomysłodawcą i organizatorem turystycznych biesiad jest Jan Janota, instruktor Krajoznawstw ... » więcej 2018-11-03, godz. 06:50 Cmentarz strażnikiem pamięci [ZDJĘCIA] Tropicielom przeszłości stolicy naszego regionu proponujemy spacer po nieczynnej nekropolii przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Radiowym przewodnikiem po cment ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »