Powyborcze scenariusze i najważniejsze reformy, których potrzebuje Polska - o tym rozmawiali goście ostatniej przed wyborami parlamentarnymi Niedzielnej Loży Radiowej, Zaskakujące było to, że w kwestiach społecznych i gospodarczych niemal wszyscy mówili jednym głosem a najwięcej emocji wzbudziły kwestie ustaw światopoglądowych. Do najostrzejszego sporu doszło między Jarosławem Pilcem z Twojego Ruchu a Różą Malik z Mniejszości Niemieckiej, która skrytykowała "genderowe nowinki" z pozycji mocno konserwatywnych. - Słucham pani z prawdziwą przyjemnością - komentował prof.Jerzy Żyżyński z PiS.
Jeśli chodzi po powyborcze scenariusze, to odpowiedzi były przewidywalne. Politycy prawicy liczą na bezwzględną, może nawet konstytucyjną. Z kolei politycy koalicji i lewicowej opozycji twierdzili, że najważniejsze jest właśnie to, by PiS takiej większości nie miał. Jarosław Pilc z TR i Piotr Woźniak z SLD mówili o dwucyfrowym mi nadal rosnącym poparciu dla Zjednoczonej Lewicy pod kierownictwem Barbary Nowackiej, z kolei Stanisław Rakoczy z PSL przekonywał, że ludowcy, zawsze niedoszacowani w sondażach, na pewno ponownie znajdą się w Sejmie. - A o ewentualnych koalicjach można zacząć na serio rozmawiać dopiero po wyborach - stwierdził polityk PSL.
Gdy rozmowa zeszła na kwestię koniecznych reform, okazało się, że właściwie wszystkie ugrupowania mają podobne pomysły na ożywienie gospodarki, poprawę losu seniorów, reformę służby zdrowia czy wzmocnienie samorządów. Opodatkowanie transakcji finansowych, ograniczenie zjawiska ucieczki w szarą strefę czy wreszcie podniesienie płacy minimalnej czy kwoty wolnej od podatku - te i podobne pomysły przewijała się w wypowiedziach polityków Zjednoczonej Prawicy i Zjednoczonej Lewicy. Nie zabrakło złośliwości pod adresem polityków koalicji PO-PSL, którym polityczni rywale wytknęli, że zamiast obiecywać kolejne reformy, powinni się wyspowiadać z tego, co zrobili lub tego, czego nie zrobili, choć obiecywali.
Gośćmi Marka Świercza byli: Stanisław Rakoczy (PSL), Róża Malik (MN), Brygida Kolenda-Łabuś (PO), Patryk Jaki (SP), Jarosław Pilc (TR), Piotr Woźniak (SLD) i Jerzy Żyżyński (PiS).