Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-29, 10:02 Autor: Marek Świercz

Witold Zembaczyński o politycznej sile nazwiska, podatkach, finansowaniu partii politycznych, budowaniu struktur i przyszłości Opolszczyzny

Witold Zembaczyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Witold Zembaczyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ryszard Zembaczyński zawsze był dla mnie wzorem pracowitości, uczciwości, zaangażowania, to marka sama w sobie - mówił w Loży Radiowej Witold Zembaczyński, nowy opolski poseł z listy Nowoczesnej Ryszarda Petru, odpowiadają na pytanie, na ile pozycja ojca, długoletniego wojewody i prezydenta Opola, pomogła w wyborach. - Nie mam wątpliwości, że to także miało znaczenie - dodał.
Witold Zembaczyński w Loży Radiowej
Zembaczyński przekonywał, że - w jego ocenia - to Nowoczesna będzie "jedynym prawdziwie merytorycznym recenzentem rządów prawicy".

- PiS składa kosztowne obietnice, których nie będzie w stanie spełnić - mówi nasz gość. - Sam pomysł 500 zł na dziecko, to ponad 20 miliardów złotych, których w budżecie nie ma. PiS chce zmieniać prawo podatkowe? Nawet jeśli, to i tak nie uzyska dostatecznych wpływów.

Zembaczyński zapowiada, że pierwszym projektem Nowoczesnej będzie ustawa o likwidacji zasady utrzymywania partii z budżetu.

- Te pieniądze są wydawane nie na ekspertyzy, ale na billboardy - mówi. - Jesteśmy za mikrowpłatami, bo taki system finansowania partii politycznych zmusza polityków do utrzymywania bliskiego kontaktu z wyborcami.

Tak też nasz gość widzi swoja rolę: jako parlamentarzysta chce utrzymywać bliski kontakt z samorządowcami i przedsiębiorcami, żeby wspierać ich działania. Chce pracować w sejmowej komisji innowacji, wspierać kreatywność polskiej gospodarki. Interesuje go też komisja finansów publicznych. Jak tłumaczy, przed nami trzy lata bez wyborów, więc dla opozycyjnej partii to czas budowania struktur w regionach.

Zembaczyński podtrzymał też swoje stanowisko z kampanii: nadal uważa, że PiS-owskie pomysły nowej reformy administracyjnej są zagrożeniem dla istnienia województwa opolskiego.

Zobacz także

2015-10-29, godz. 09:47, Publicystyka w Radiu Opole Jerzy Czerwiński o tym, skąd nie widać biedy, o zobowiązaniach prawicy oraz niepotrzebnych przywilejach Mniejszości Niemieckiej i jej pragmatyzmie - Kiedy patrzy się na wyborców z billboardu, z wysokości 6 metrów, to można półksiężyca biedy nie zauważyć - stwierdził w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, nowy senator z PiS, reprezentujący okręg zachodni, obejmujący powiaty… » więcej 2015-10-29, godz. 09:21, Poranna rozmowa Radia Opole Tomasz Kostuś, wicemarszałek województwa opolskiego - Nie wiem, czy to ja podpiszę dziś umowę zakupu pierwszych pociągów dla Przewozów Regionalnych, bo najpierw prawnicy muszą ustalić, czy nadal mogę występować jako marszałek, czy już jestem posłem - powiedział w rozmowie 'W… » więcej 2015-10-28, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Zembaczyński: Będziemy zgłaszać swoje projekty ustaw i recenzować rządy PiS - Wszystko wskazuje na to, że będziemy jedynym autentycznym i merytorycznym recenzentem rządów PiS-u - stwierdził w Loży Radiowej Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej Ryszarda Petru. » więcej 2015-10-28, godz. 09:56, Wiadomości z regionu Wojewoda Ryszard Wilczyński w Sejmie. Kto na jego miejsce? 10 listopada rząd złoży dymisję, Ewa Kopacz przestanie być premierem, wówczas przestanę był wojewodą a moje obowiązki przejmie wicewojewoda - powiedział w rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Wilczyński, który w niedzielnych wyborach… » więcej 2015-10-28, godz. 09:45, Publicystyka w Radiu Opole Patryk Jaki o swoim "historycznym wyniku", trudnej znajomości ze Sławomirem Kłosowskim i ministerialnych planach sportowych - Bardzo dziękuję za to rekordowe poparcie, traktuję je jako wielkie zobowiązanie i mocny mandat do wprowadzania w Polsce koniecznych zmian - powiedział w Loży Radiowej poseł Patryk Jaki, który zyskał w niedzielnych wyborach najwyższe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »