Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-21, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Kłosowski zapowiada interwencję w sprawie rolników. "Zostali oszukani"

Sławomir Kłosowski i Tomasz Ognisty [fot. Witold Wośtak]
Sławomir Kłosowski i Tomasz Ognisty [fot. Witold Wośtak]
Sławomir Kłosowski zapowiada interwencję w sprawie wysokości dopłat do uprawy roślin wysokobiałkowych. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu spotkał się z głubczyckimi rolnikami, którzy czują się oszukani przez Marka Sawickiego, ministra rolnictwa.
Podczas specjalnych spotkań rolnicy mieli być namawiani do uprawy fasoli, bobu, grochu czy soi w zamian za dopłatę 1015 złotych do każdego hektara. Dwa tygodnie temu okazało się jednak, że ministerstwo dopłaci jedynie 422 złote. - Oni mają prawo czuć się oszukani i dobrze, że chcą walczyć o swoje - komentuje Kłosowski.

- W tej chwili czekam na sygnały od wszystkich poszkodowanych rolników albo tych, którzy czują się oszukani. Moje biuro poselskie jest do dyspozycji rolników i będę wsłuchiwać się w ich głos. Chodzi o dojście do wspólnego mianownika, czyli stwierdzenie, ile upraw jest obsianych. Wtedy będę mógł zareagować - mówi.

Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych z Głubczyc, zwraca uwagę, że rolnicy byli kuszeni podwójnie, a teraz potwierdzają się słowa ministra Sawickiego. - Mówił, że nie porozmawia z frajerami, a my wyszliśmy właśnie na frajerów - ocenia radny powiatowy z ramienia PiS.

- Rolnicy byli kuszeni z jednej strony wysoką dopłatą do każdego hektara, a z drugiej strony w grę wchodziło zazielenienie gospodarstwa. Kiedy ktoś przeznaczył na uprawę roślin wysokobiałkowych 5 procent ziemi, był zwolniony z obowiązku zazielenienia. To była atrakcyjna sprawa również ze względów ekonomicznych - tłumaczy.

Ognisty dodaje, że w ubiegłym roku za każdy hektar roślin wysokobiałkowych dopłacono po 1200 złotych.
Sławomir Kłosowski
Tomasz Ognisty

Zobacz także

2015-10-23, godz. 23:55, Wiadomości z regionu Co wolno, a czego nie podczas ciszy wyborczej? Trwa od północy w piątek do 21:00 w niedzielę [PORADNIK WYBORCZY] Ma pomóc w spokojnym przeprowadzeniu wyborów, ale budzi wiele emocji. Oo północy z piątku na sobotę trwa cisza wyborcza, za jej złamanie grozi kara grzywny. Co można, a czego nie podczas ciszy? O tym szef opolskiej delegatury Krajowego… » więcej 2015-10-23, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Zjednoczona Lewica prosi o głosy i pokazuje zgodę. W finale kampanii tej zgody jednak nie było Zjednoczona Lewica podsumowała kampanię wyborczą. Nie obyło się bez zgrzytów. Wcześniej konferencję prasową zwołał kandydat z tej listy Piotr Woźniak i poprosił o głosowanie na mieszkańców Opolszczyzny. » więcej 2015-10-23, godz. 18:25, Wiadomości z regionu Kłosowski podsumował kampanię PiS. Apeluje: "Nie głosujcie na małe komitety" Sławomir Kłosowski liczy na 4 lub 5 opolskich mandatów poselskich dla Prawa i Sprawiedliwości. Lider PiS w regionie podsumował kampanię wyborczą w wykonaniu całego sztabu. » więcej 2015-10-23, godz. 17:35, Wiadomości z regionu „Jesteśmy rozsądną alternatywą”. Tak mówią o sobie kandydaci Nowoczesnej Ryszarda Petru Nowoczesna Ryszarda Petru zachęca do tego, aby w niedzielę pójść do urn wyborczych, aby nie zmarnować żadnego głosu. Jednocześnie opolscy przedstawiciele tego komitetu wyborczego po raz kolejny obiecują, że nigdy nie zagłosują… » więcej 2015-10-23, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Przywrócenie żeglowności Odry to jedno z głównych haseł wyborczych Mniejszości Niemieckiej 240 tysięcy złotych wydała Mniejszość Niemiecka na swoją kampanię wyborczą. Rozdano 260 tysięcy ulotek, rozwieszono 7 tysięcy plakatów i 500 banerów. Dziś kandydaci MN do Sejmu i Senatu podsumowali ostatnie tygodnie walki w kampanii… » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »