Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz…
2020-08-05, 15:03 Autor: Witold Żurawicki

Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym

Sebastian Szczurek o pomocy dla pracodawców i przedsiębiorców oraz bonie turystycznym
- Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.
Zadań ZUS miał znacznie więcej, choć kadrowo był osłabiony, gdyż na przykład wiele pracownic - w okresie zamknięcia gospodarki i szkół - musiało iść na opiekę na dziećmi.

A jakie to zadania a zarazem pomoc w przetrwaniu firm i miejsc pracy? Od marca do maja ponad 31 tysięcy płatników składek ZUS było zwolnionych z tej daniny. W sumie odciążenie finansowe wynosiło w tym zakresie blisko 260 mln złotych w regionie. Do tego dodajmy wypłatę świadczeń postojowych dla około 46 tysięcy osób na łączną kwotę ponad 91 milionów złotych. A przecież w czerwcu, lipcu i sierpniu ZUS przyjmował i nadal przyjmuje i realizuje wnioski o wypłatę dodatku solidarnościowego.

- Na razie prawe 3 tysiące osób otrzymało dodatek solidarnościowy na łączną kwotę 4 milionów złotych – przypomniał Sebastian Szczurek.

Co ciekawe: niemal wszystko załatwia są poprzez platformę internetową ZUS-u, która nawet przy takim nasileniu spraw do załatwienia nie odnotowała większej awarii.

Nasz gość zastrzegł, że nie ma takiej możliwości, by bon turystyczny otrzymać w gotówce. Dlatego zaapelował, by bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich ofert kupna bonu, zamiany na gotówkę, kierowanych na przykład pod adresem emerytów i rencistów, którym bon po prostu nie przysługuje. W takich przypadkach najprawdopodobniej mamy do czynienia z próbami oszustw.

Na razie w Polsce zgłosiło się ponad 10 tysięcy podmiotów z branży turystycznej chcących bon realizować.

Zobacz także

2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***