Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej…
2020-07-29, 14:06 Autor: Witold Żurawicki

Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników

Jan Strzeżek o Planie dla Młodych
- Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek, prezes Młodej Prawicy a także rzecznik Porozumienia.
Przyznał jednak, że aktywnie działających jest znaczne mniej. Na Opolszczyźnie takich działaczy jest około 20. Podkreślił jednak, że Porozumienie to partia ludzi młodych – średnia wieku jest znacznie niższa od średniej nie tylko pozostałych ugrupowań parlamentarnych, ale także w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Najnowszą inicjatywą Młodej Prawicy jest cykl spotkań ze wszystkimi młodymi ludźmi, bez względu na orientacje polityczną. W ponad 150 powiatach na terenie kraju, ale nie a największych miastach, lecz średnich i małych, młodzi działacze Porozumienia chcą rozmawiać z rówieśnikami o czterech zasadniczych sprawach: edukacji, pracy, środowisku i dialogu.

- Najlepszy plan dla młodych, a najlepszy dlatego, że wypracowany wspólnie - nazwał kampanię Jan Strzeżek.

Opracowany na tej podstawie program – jako wypadkowa wszystkich zgłoszonych tez – zostanie przedstawiony pozostałym ugrupowaniom Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie będzie starało się swoich koalicjantów przekonać do jego realizacji.

Zobacz także

2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »