Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego
2020-07-28, 18:33 Autor: Witold Żurawicki

Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego

Kamil Bortniczuk [fot. Martyna Bobrowska]
Kamil Bortniczuk [fot. Martyna Bobrowska]
- Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk.
Przypomniał, że w porównaniu do poprzedników, wynegocjowano znacznie więcej w formie dotacji bezpośrednich. A 7 lat temu zastrzegano, że już większych budżetów nie będzie, bo UE przeznaczy środki głównie do krajów najbiedniejszych. Okazało się, że jednak nie i Polska trzyma ogromne wsparcie.

- Niezależnie od tego, że najlepiej radzimy sobie z kryzysem, to jednak mówimy o spadku PKB – zastrzegł Kamil Bortniczuk.

I dlatego pieniądze z UE będą miały dla nas ogromne znaczenie. Po pierwsze - aby ratować miejsca pracy Po drugie – utrzymać aktywność inwestycyjną polskich przedsiębiorstw. Po trzecie – jak najszybciej wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju.

Zdaniem naszego rozmówcy nie ma zagrożenia dla racjonalnego wykorzystania środków unijnych. Jego zdaniem Polska najlepiej w Unii radzi sobie z realizacją wszelkich programów.

- Jestem przekonany, że wydamy te pieniądze z sukcesem – powiedział Kamil Bortniczuk.

Zobacz także

2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***